Archive for Haziran 2014

Pire İlaçlama Öncesinde yapmanız gerekenler

pire-

Pire İlaçlama Öncesinde yapmanız gerekenler

Evde Pire ilaçlama yapılacaksa öncesinde yapacağınız bazı hazırlıklar pirelerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

1-      Pire ilaçlamada kullanılan kimyasallar iyice kuruyana kadar evinizden uzak kalmaya hazırlıklı olun bu 3 saat ile 24 saat arasında değişmektedir. Ne kadar süreceğini böcek ilaçlama operatörünüz size söyleyecektir.

2-      Eğer evcil hayvanlarınız varsa onları sıcak suyla yıkayınız. Yıkadığınız yeri de yıkayınız.

3-      Tüm halıları, paspasları, duvar diplerini, dolapların içlerini elektrikli süpürge ile süpürünüz

4-      Mobilyalarınızın altını minderlerinizin altına iyice süpürünüz

5-       Süpürme işlemi bittikten sonra yani tüm ev dip köşe süpürüldükten sonra süpürgenin torbasını evinn dışında bir yerde çıkarınız. Torbayı başka bir poşete koyup ağzını sıkıca kapatınız. Ve evinizden uzak bir noktada çöp kutusuna atınız.

pire-resim

pire

6-      Pire ilaçlamanın önemli bir ayağı da evcil hayvanınızın ilaçlanmasıdır. Bu noktada veterinerinizden yardım isteyiniz. Ev için kullanılan poire ilaçlama kimyasallarını köpeğiniz ya da kediniz için kullanmayı istemeyin. Bu konuda ısrar etmeyin.

7-      Eğer evinizde akvaryum varsa pompayı kapatın ve akvaryumun üstünü ıslak havlu ile örtün

8-      Yerdeki oyuncakları ve yayıntıları toplayıp bir dolap içine kaldırın

9-      Tüm çarşafları çıkarıp sıcak suda yıkayın

10-    İlaçlamadan önce evdeki hamster, kuş, sürüngenler vb evcil hayvanlarınızı dışarı çıkartın

11-    Tüm açık gıdalarınızın ağzını sıkıca kapatın. Bir kısmını buzdolabına kaldırabilirsiniz.

12-   Evcil hayvanlarının gezdiği yerleri de ilaçlatın bahçe olur veranda olur bu bölgeler de pireler için uygun yaşam alanlarıdır.

Bu 12 adımı uyguladıktan sonra yapacağınız pire ilaçlama son derece başarılı olacaktır. Pire ilaçlama firmasının başarısı da önemli olmakla birlikte sizin hazırlıklı olmanızda fayda var. Pire ilaçlama konusunda hizmet almak için bize ulaşabilirsiniz.

Fumigasyon nedir

FUMİGASYON

Fumigasyon Nedir?
Fumigasyon, bir tür zararlılardan, haşerelerden ve böceklerden korunma yöntemidir. Zararlı olduğu düşünülen haşere, böcek ve bakteriler, kapalı bir ortamda gaz halde kimyasal maddeler fumigant verilerek boğulur.

 fumigasyon-nedirFumigasyon oldukça tehlikeli operasyondur ve genellikle Fumigasyon işlemini gerçekleştirecek firmalardan resmi sertifika gibi yasal belgeler istenir. Fumigasyon yapmak daha başka evreleri ve aşamaları da gerektirir. Öncelikle Fumigasyonu yapılacak alan sızdırmaz bir çevrede olmak zorundadır. Fumige edilecek yer açık alan ise veya hava alacak çok açıklığı varsa, fumige yapacak teknisyenler tarafın Fumigasyon yapılacak alan çadır, branda vb. örtülerle dış etkenlere ve hava akımına karşı izole edilir. Alan Fumigasyon yapmaya elverişle hale geldikten sonra fumigant, fumige edilecek alana salınır. Sonra bu alan belli bir süre boyunca dış çevreden izole edilmiş bir şekilde böyle tutulur ki fumigant tüm alana yayılsın ve kurtulmak istenen zararlıları öldürsün. Daha sonra fumige edilen bu alan havalandırılır ve zehirli fumigant gazların uzaklaştırılması sağlanır.

 Fumige edilen ortam tamamen fumiganttan temizlenmeden insanların içeri girmelerine müsaade edilmez ki insanların girebilmesi için güvenli olsun. Bu çevredeki doğru havalandırma fumigasyonun durumundan dolayı kritiktir. Fumigant gazlarının kaynağı ile fumige edilen ürünü ayırmak önemlidir. fumigasyon işleminin her aşaması çok önemlidir. Tabi ki işlem sonrası yapılacak havalandırma da çok önemlidir. Her ne kadar ürün artık güvenli ise de alanda hala zararlı seviyede fumigant gaz olabilir. Gaz kaynağı tamamen tükenmiş de olsa alandaki hava iyice havalandırılmadığı sürece hala havada zararlı seviyede fumigant olabilir. Kısacası Böcek ilaçlama tabirinin bilimsel terimi fumgiasyondur.

Pire Isırığı Tedavisi

pire-isirigi

Pire Isırığı Tedavisi

Pire ısırığı çok kaşıntılı huzursuzluk veren bir yanma ve kızarıklıkla kendini gösterir pire ısırığının belirtileri bunlardır. pire ısırığına yaklaanmadan önce yani pirelerle tanışmadna öönce pire ilaçlama yaptırmak çok daha doğru bir davranış olacaktır. özellikle evcil hayvan besleyenler pire ilaçlaması yaptırmalıdır. Ancak her şeye rağmen pire ısırğına maruz kaldınız bu noktada evde neler yapılabilir, pire ısırığına iyi gelen şifalı bitkiler nelerdir. bunlardan bahsedelim

pire-isirigiPire ısırığının tedavisi – Pire ısırığına ne iyi gelir.

Pire tarafından ısırılıdığınızda önce  ısırılan bölgeyi sabunlu suyla yıkayın ardından aşağıda anlattığımız yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Pire ısırığı tedavisinde kullanılan bitkisel ilaçlar ve kimyasallar vardır bunlardan biri amonyaktır. pire ısırılan yere amonyak sürmek kaşıntıyı keser. Ayrıca doğada yetişen pireotu, da güçlü bir doğal böcek ilacıdır. Elma sirkesi ile suyu karıştırıp pamukla ısırık üstüne sürebilirsiniz. ya da kabartma tozu ile suyu karıştırıp hamur haline getirerek pire ısırıklarına sürebilirsiniz. Hiç bişey bulamazsanız ısırılan yere buz uygulayın bu da  fena bir çözüm değildir.

Pire ısırığı kaç günde geçer

Pire ısırığı ne kadar pire tarafından ısırıldığınıza bağlı olmakla birlikte kısa süre içinde geçecektir bunla ilgili net bir araştırma yoktur ancak kaşıntıyı kestiğiniz takdirde bir süre sonra kendiliğinden iyileşecektir.

Pire ilaçlama

Her şeyden önce pire ilaçlama yaptırmak en doğru karardır. önleyici bir sağlık hizmeti olan böcek ilaçlama hizmetleri sizi pirelerden kurtarabilir . Pire ilaçlama hakkında ücretsiz danışmanlık almak için lütfen bize ulaşınız

Pire Köpekten insana bulaşır mı

pire-ilaclama

Pire Köpekten insana bulaşır mı

Pire insana nasıl geçer

pire2Pireler köpek ve kedilerden insana bulaşır mı? sorusunun cevabı maalesef evet. Pireler kan emerek hayatta kalan asalaklardır. insanlar da pireler için çok iyi birer besin kaynağıdır. ancak pirelerle mücadele etmek için sadece pest control hizmetleri kullanılmaz yani sadece evi ilaçlamak yeterli değildir. hem evcil hayvanınızı hem de evinizi ilaçlatmanız gerekmektedir. bu bakımdan bize gelen evcil hayvanımızı da ilaçlar mısınız taleplerini kabul etmiyoruz zira bizim kullandığımız ilaçlar evcil hayvanlar için uygun değildir. haşere ilaçlaması için üretilmiş ilaçlardır. dolayısıyla böcek ilaçlama şirketleri2nden aldığınız hizmetlerde evcil hayvanınızı ilaçlama esnasında uzak tutmanızda fayda var. Zira evcil hayvanlar bu ilaçlardan zehirlenip ölebilmektedirler. Pirelerin bulaştırdığı bir çok hastalık vardır özellikle ortaçağda veba salgınları pireler den dolayı ortaya çıkmıştır bu yüzden pireler size bulaşamadan önce hem kedi ya da köpeğinizi hem de evinizi veya işyerinizi ilaçlatınız. pire ilaçlama hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Pire nasıl yok edilir

pire1

Pire ilaçlama

Pire nasıl yok edilir?

pire3Pireler genellikle memeli hayvanlarda bulunur bunlar özellikle evlerimizde beslediğimiz evcil kedi ve köpeklerde bulunur. pirelenmiş köpekler üzerindkei pireyi insanlara taşırlar. kedi için de aynı şey geçerlidir. evinizde evcil hayvan yoksa dahi özellikle tavukların bulunduğu kümesler, ahırlar, mezbelelikler gibi atıl durumda olan yerlerde de pireler çok yoğun görülür bu tür ortamlardaysanız ya da evcil hayvan besliyorsanız yapmanız gereken bazı şeyler var. her şeyden önce önlem almalısınız.

Pire nasıl yok edilir

Eğer evcil hayvan besliyorsanız onu sık sık yıkamalısınız steril ve temiz ortamlarda yaşamasını sağlamalısınız.  Veteriner kontrolünde ense damlası yaptırmalısınız. veterinere gitmeden öcne mutlaka hayvanınızı yıkayınız. ilaç daha etkili oalcaktır. Tüm bunları yaptıktan sonra hayvanı eve sokmadan pire ilaçlama yaptırmalısınız. hem evcil hayvanınızı hem de evinizi ilaçladığınız takdirde pirelerden kurtulmuş olacaksınız dolayısıyla pirelerden kurtulmak için bu iki işlemi de yaptırmanız şart pire ilaçlama fiyatları hakkında bilgi almak içn bize ulaşabilirsiniz.

böcek ilaçlama