Archive for Haziran 2015

Salyangoz İlaçlama

Salyangoz İlaçlama

Salyangozlar İle Alakalı Bilgiler

Salyangoz, yumuşakçalar grubunda yer almış olan kara canlılarıdır. Bu canlılar sırtında taşıdığı sert kabuk sayesinde kendisini tehlikelerden korumaktadır. Salyangoz kabuğu yukarı doğru burulmuş olan sert bir yapıdır. Salyangozun başucunda iki adet anteni bulunur. Besinlerini bu antenlere sayesinde bulmaktadır. Beslenmesini hem otçul hem de etçil olarak sağlar. Otçul şekilde beslenen salyangozlar bitkilerin yeni filizlenmiş olan kısımlarını yer. Bu sebepten dolayı tarım ile uğraşanların sevmediği haşere grubunda yer alır. Bitkiler ile beslenen salyangozların yanında et ile beslenen türleri de bulunur. Bu türler nemli ve bol yağış alan bölgelerde yaşamaktadır. Bu sebepten dolayı Marmara ve Karadeniz bölgesinde sıklıkla rastlanır. Özellikle sonbahar ve ilkbahar aylarında karşımıza çıkar. Bu böceklerin vücutları su ile kaplıdır. Bundan dolayı sürekli olarak suya ihtiyaç duyar. Vücutları sümüksü tarzında bir sıvı üretir. Üretmiş oldukları bu sıvı salyangozlar açısında önemlidir. Bu sıvı ile vücut sıvısını dengede tutmaktadır.

Salyangozun Özellikleri Nelerdir?

– Kemirici ağız yapısı bulunan salyangoz bitki köklerini kemirmektedir. Bitkilerin gelişimi engeller.

– Salyangozlar özellikle yağmur sonrasında ortaya çıkar. Salyangoz ilaçlama da yağmurlu havalardan sonra yapılır.

– Vücutlarından sıvı üretir. Bu sıvı kendisi için oldukça önemlidir.

– Karada, denizde ve tatlı sularda yaşayan cinsleri bulunur.

– Rutubetli ve nemli olan bölgelerde yaşarlar.

– Sırtında bir kabuk bulunur ve tehlikelerden korunmasını sağlar.

– Beslenmesini yaprak ve bitki kökleri ile sağlar.

– Hareketlerini sürünme şeklinde sürdüren salyangoz üretmiş olduğu sıvı üstünde sürünmektedir.

– Salyangozun üretmiş olduğu sıvı çok sıcak havalarda kurur ve soğuk havalarda donar. Her iki durumda da salyangoz ölür.

Salyangozlar Nasıl Beslenir?

Salyangoz kendi ağırlığının 15 katına kadar beslenir. Besin maddesi olarak yeşil bitkileri tercih eder. Kuru bitkileri beslenme aracı olarak seçmez. Yemiş olduğu bitkileri sürekli depolar. Kış aylarında toprak altında kabuğuna girerek uykuya geçer. Etçil olan türleri solucan, örümcek ve ölü böcekler ile beslenir.

Salyangozlar Nasıl Ürer ve Nasıl Çoğalır?

Bu haşerelerde dişilik ve erkeklik organı bir arada bulunmaktadır. Buna rağmen çiftleşme yöntemi ile üreme yaparlar. Bahar aylarında çiftleşme gerçekleştirirler. Bir kere çiftleşmek salyangozun ömrü boyunca yumurta bırakmasını sağlayabilir. Her yumurtlama zamanında 470 ila 90 adet yumurta bırakır. Bu yumurtalar 1 ay içerisinde açılır.

Salyangozların İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Salyangozlar doğadaki bitkilere en çok zarar veren kara canlılarıdır. Bitkilerin yeşil olan sürgünlerini yiyerek beslenir. İstanbul salyangoz ilaçlama firmaları ile bu haşerelerin üstesinden gelmek mümkündür. Salyangoz ilaçlama firmaları uygulama açısında profesyonel olmalı, eğitim almış olmalı ve izinsiz ilaçlama yapmamalıdır.

Salyangoz İlaçlaması Yılda Kaç Defa Yapılmalıdır?

Yağışların artması ve havaların ısınması ile salyangozların üremesinde artış görülmektedir. Yaz ve ilkbahar aylarında salyangoz ilaçlamaları düzenli olarak yapılmalıdır. Bu aylarda sürekli olarak üreme ve çoğalma yaşanan salyangozlar ile mücadele için sık sık ilaçlama yapılmalıdır. Bir kez yapılan ilaçlama sadece ortada var olan ile mücadele sağlar. Yumurtaların çıkması ile tekrar ilaçlama yapılmalıdır.

Salyangoz ile Mücadele Yöntemleri Nelerdir?

Salyangoz ile mücadele konusunda sık ilaçlama yapmak gerekir. Bitkilerin kalitesini düşüren ve sayıları oldukça çok olan salyangozlar ilaçlama ile ortadan kaldırılabilir. Salyangoz ilaçlama Sağlık Bakanlığı onayı bulunan firmalar tarafından yapılmalıdır. Salyangoz ilaçlama fiyatları bakımından ucuza getirmek isteyen firmalar tarafın yapılacak olan uygulamalar kesin çözümler üretmez. Fiyatlardaki farklılık alan büyüklüğüne ve uygulanacak olan ilacın kalitesine göre değişebilir.

Salyangoz Resimleri

Beşiktaş Haşere İlaçlama

Beşiktaş Böcek İlaçlama

İstanbul’un 39 ilçesinden bir tanesi olan Beşiktaş; gerek tarihi, gerek kültürel ve doğal zenginlikleriyle Avrupa’nın önde gelen semtleri arasında yer almaktadır. İstanbul Boğazı’nın Rumeli yakasında yer alan Beşiktaş’ın batısında Şişli, güneybatısında Beyoğlu ve kuzeyinde Sarıyer bulunuyor. 2014 verilerine göre nüfusu 188. 793 olan Beşiktaş’ın bünyesinde önemli saraylar, köşkler ve stadyumlar da yer almaktadır. Nüfus ve alan bakımından küçük bir ilçe olmasına rağmen; 2 kıtayı ve 2 yakayı birbirine bağlayan Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin bağlantı yollarını bünyesinde barındırdığı için büyük öneme sahiptir. Osmanlı mimarisinin önemli eserlerini bünyesinde barındıran Beşiktaş; Dolma Bahçe Sarayı ile de ön besiktasplana çıkmaktadır. 9 üniversite, Levent ile Maslak hakkındaki iş merkezleriyle de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Tarih boyuna birçok farklı isimle anılan Beşiktaş; birçok kaynakta Beştaş olarak da isimlendirilmektedir. Bizans döneminde de oldukça önemli bir semt olan Beşiktaş’ta; 4 ila 15 yüzyıllar arasında Ayios Mihael Kilisesi, Ayios Mamas Saray Kompleksi ve Fokas Manastırı ile dikkatleri üzerine çekmekteydi. Kaptan-ı Derya Barbaros Hayreddin Paşa dönemnde de ciddi önem kazanan Beşiktaş’ta bu dönemde denizcilik bir hayli gelişmiştir. Tarih boyunca hep önemli anlara şahitlik etmiş olan ve önemli bir konumda yer alan Beşiktaş; iklimiyle de turistlerin her dönem gözdesi olması başarmıştır. Akdeniz iklimiyle kara ikliminin arasında kalan İstanbul’un bu ilçesi; yazları sıcak ve yağışsız, kışları da ılıman bir iklime sahip olmaktadır. Daha fazla

Gümüş Böceği İlaçlama

Gümüş Böcekleri Hakkında Bilinmesi Gereken Detaylar

Gümüş böceği, kanatsız, ısırmayan, gri renkte olan omurgasız bir hayvandır. Bu böcek adını parlayan renginden alır. Vücudu üçgen olan böceklerin göğüs ve baş kısımları geniş ve kuyruk kısımlarına doğru incelen böceklerdir. Bu böceklerin derisi katman şeklindedir. 4 çift ayağı bulunur. Gümüş böceklerinin farklı yapı ve boyları bulunur. Boyları 2 ila 4 cm aralığında değişir. Renk olarak hepsi canlı ve parlaktır. Bu böcekler nemi ve sıcaklığı sever. Yavrularının gelişmesi için neme ihtiyaç duyarlar. Kuru ve soğuk havada pek görünmezler. Besin olarak evlerde bulunan naylon, kâğıt ve tahıllar ile beslenirler.

Gümüş Böcekleri Nasıl Ürer ve Nerede Beslenir?

Gider haşeresi olan böcekler kapalı alanlarda, banyoda ve mutfakta görülür. Bunun yanı sıra depo ve su borularının yanında sıklıkla görülür. Naif bir yapıya sahip olan böceklere dokunulduğu an kıvrılır ve ölür. Ama çok çabuk üreyebilen gümüş böceği ilaçlama sayesinde tamamen yok olur. Pamuk, ip ve yün gibi maddeler ile beslenir. Hem sağlık hem de maddi açıdan zarar sebep olur.

Gümüş Böcekleri Ne ile Beslenir?

Gümüş böcekleri şeker, nişasta ve karbonhidrat ile kesilir. Ölü böcekler, ipek, keten, kitaplardaki tutkal, şampuan, selüloz olası olan yiyeceklerinin arasında yer alır.

Gümüş Böcekleri İnsanları Isırır mı?

Böcekler konusunda birçok insanın ortak korkusu ve aklına gelen soru böceklerin ısırıp ısırmadığıdır. Bu böceklerin iş yerleri ve evlere girmesi ile tiksinme, hastalık, ısırma ve belli başlı endişeler taşınmaktadır. Gümüş böceklerinin ısırma eylemi bulunmaz. Dış etkenlerden kaynaklı olarak insan vücudunda belli başlı rahatsızlıklara yol açabilir.

Gümüş Böcekleri Yaşam Alanlarına ve İş Yerlerine Nasıl Girer?

Gümüş böcekleri iş yerlerimize ve evlerimize sızmaktadır. Bu böcekler su borularından ve kalorifer peteklerinde yaşan alanlarına girmektedir. Pis alanlardan almış oldukları bakterileri işyerleri ve evlere sokarlar. Yaşam alanlarını ne kadar temizlerseniz temizleyin kolaylıkla sızarak birçok hastalığa davetiye açarlar. Yaratabileceği hastalıklardan dolayı gümüş böceği ilaçlama hizmeti almak gerekmektedir.

Gümüş Böcekleri Konusunda İlaçlama Nasıl Yapılmalıdır?

İstanbul gümüş böceği ilaçlama Sağlık Bakanlığı onaylı olan firmalar tarafından yapılmalıdır. Bütüncül şekilde yapılacak olan haşere ilaçlama uygulaması sürecinin çözümü sağlık açısından oldukça önemlidir. Gümüş böceği ilaçlama firmaları arasından profesyonel şekilde çalışanlardan uygulama hizmeti alınmalıdır. Gümüş böceği de dâhil olmak üzere her türlü haşere ile alakalı ilaçlamanın yönteminin ve haşerenin özelliklerinin önceden tespit edilmesi en önemli ilaçlama uygulamaları arasında yer alır. Cinsi belirlenmiş olan haşerenin yuvasını belirlemek, yaşam alanını belirlemek uygulanacak olan yöntemin belirlenmesi açısından önemli bir noktadır. Gümüş böceklerinin yumurtalarından çıkabilecek olan yavruları açısından ikincil bir ilaçlama yapılıp yapılmayacağına karar ilk ilaçlama sonrasında verilir. Gümüş böceği ilaçlama fiyatları her türlü haşerede olduğu gibi mekânın büyüklüğüne ve uygulanacak olan tekniğe göre değişir.

En Etkili Gümüş Böceği İlacı ve Uygulaması Nedir?

İç mekânlarda yapılan gümüş böceği ilaçlama uygulaması ile kapalı alanlarda yapılan gümüş böceği ilaç uygulaması birbirinden farklıdır.  Bu haşereler sıvı ilaçlama uygulaması yapılarak kontrol altında tutulmaktadır. En etkili ilaçlama türü sisleme uygulaması ile yapılabilen kokulu böcek ilaçlamasıdır. Bu yöntemin ani etkisi sayesinde uzun süre kalıcılık sağlanır. Kalıcılık ile gümüş böceklerin imha edilmesi sağlanarak gümüş böceği girişlerine de kalıcı bir çözüm bulunur. sisleme yöntemi ile bir sonraki ilaçlama dönemine kadar bu haşerelerin evlere veya iş yerlerine girmeleri de engellenerek koruyucu bir etki sağlanır.

Gümüş Böceği Resimleri

Bakırköy Böcek İlaçlama

Bakırköy Böcek İlaçlama

    Sadece Türkiye’nin değil; aynı zamanda Avrupa’nın da en eski ve en köklü semtlerinden bir tanesi olan Bakırköy; tarihi dokusu ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Tarihi Roma İmparatorluğu’na uzanan bu ilçenin tarihinde birçok önemli olay meydana gelmiştir. Osmanlı zamanında adı Makriköy olan bu ilçenin adı Cumhuriyet’in ilanından sonra; Bakırköy adını alarak Türkçeleştirilmiştir. 1989 yılı verilerine göre 275 kilometrekarelik alanıyla İstanbul en büyük yüzölçümüne sahip ilçeleri arasına girmeyi başarmıştır. Batısında Çatalca, kuzeyinde Eyüp yer almaktadır. 1989 ve 1992 yıllarında küçülme yaşayan Bakırköy; Küçükçekmece, Bahçelievler, Bağcılar ve Güngören’in başlı başına ilçe olması ile birlikte nüfus olarak da gerilemiştir. 300’lü yıllarda Büyük Konstantin tarafından köşkler, saraylar ve kiliseler yaptırılmış bakirkoyolan Bakırköy; Roma döneminde de Antik Çağ’daki önemini korumayı başarmıştır. Türkiye’nin ilk metropolleşen kenti İstanbul’un organik bir parçası olma özelliği de göstermektedir. Ekonomisinde sanayi ve ticaret ön plana çıkmaktadır. Daha fazla

Evimi karıncalar bastı nasıl kurtulurum

Evi karınca bastı nasıl kurtulabilirim

    Karıncalar koloniler halinde yaşayan büyük koloniler oluşturabilen sosyal canlılardır. Karıncalara insanalar sempati ile bakarlar. Çünkü aralarında iletişim ve iş bölümü vardır. Sürekli çalıştıklarından sempatik bir canlıdır. Ancak karıncalar evlerde çok sık görülür. Bunun nedeni, insan atıklarının karıncalar için harika bir besin kaynağı olmasıdır. Karıncalar doğaya çok faydalı hayvanlardır. Doğada ölmüş her türlü canlıyı besin haline getirirler ve doğanın döngüsüne katarlar.  Ancak Karıncaları görmek istediğimiz yerler evler değil doğadır. Fakat modern dünyada insanlar sürekli yeni evler yaptıklarından karıncaların yaşam alanlarına da müdahale etmiş durumdayız.   Daha fazla

Pire İlaçları |Kesin çözüm getiren pire ilacı | %100 Çözüm

Kesin çözüm getiren pire ilacı | %100 Çözüm Elma İlacı Pirelerden kurtulmak

Son zamanlarda meyve ilaçlarının pire ilaçları için kullanıldığını üzülerek görüyoruz. Elma ilacı pire için öldürücü değildir. Elma armut, şeftali gibi meyveler için kullanılan pire ilaçları maalesef etkili olamıyor. Ancak Zirai ilaç satan dükkanlarda pire ilacı olarak bu ilaçların satıldığını görüyoruz. Pire Profesyonel ilaçlama olmadan kökünün kazınması mümkün olmayan bir asalaktır. Çoğu kişi Pirenin üstüne bastığı halde ölmediğini söyler. Bunun nedeni Pirenin yassı ve kitin adlı bir madde ile kalın bir yapısının bulunmasıdır. Pire ilaçlamada başarı sağlamak için Pire ilacı satın almak çözüm değildir.

pire yandan

pire

    Pire İlaçlamada sadece ev değil eğer besleniyorsa kedi ve köpeklerde yani evcil hayvanlarda ilaçlanmalı ve temizlenmelidir. Eğer köpeğinize kıyamıyorsanız, rahatsız olacağını düşünüyorsanız doğal yollarla köpeğinizi pirelerden temizlemeye çalışabilirsiniz. Eğer pire yayılımı kedinizde ya da köpeğinizde çok yoksa bazen sedir ağacı yağı vb doğal yöntemler  işe yarayabilir. Ancak ev içindeki pireleri doğal yöntemlerle otlarla vb yok edemezsiniz. Bu yüzden pire sorununa % 100 çözüm için lütfen bize ulaşınız.

Pire İlaçları

Piyasada satılan pire ilaçları ile pirelerin nüfuz ettiği her yere giremezsiniz. O nedenle bayer, solutrin, Draker pire ilacı vb ilaçlar bazen etkili olsa da çoğunlukla işe yaramaz. Çünkü pireleirn yumurtlama dönemi bilinmelidir. Nerelerde çoğaldıkları iyi öngörülmelidir. bu tür işlemler için de uzman desteği şarttır. bu noktada bizden ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.

Ataşehir Böcek İlaçlama

ATAŞEHİR

Ataşehir Böcek İlaçlama

      İstanbul’un Anadolu Yakasında yer alan Ataşehir; 2008 yılında ilçe olma özelliği kazanmıştır. Kadıköy, Ümraniye ve Üsküdar’dan bazı mahalleri de içine alan Ataşehir; son olarak Kayışdağı ve Bakkalköy’ün de bünyesine girmesiyle birlikte büyük bir ilçe olmuştur. İstanbul’un 39 ilçesinden birisi olan Ataşehir; son yıllarda gelişerek büyümüştür. Batıda Üsküdar, Güneybatıda Kadıköy, doğuda Sancaktepe ve kuzeyde Ümraniye ile çevrili olan Ataşehir; 2013 yılı verilerine göre 400 bini aşkın nüfusa sahip olmuştur. Aynı zamanda 17 tane mahalleye sahiptir. Birçok ünlü kafe, restoran, alışveriş merkezi ve gelişmiş mekanlarıyla İstanbul’un en gözde ilçelerinden birisi olan Ataşehir; 2012 yılında Fenerbahçe basketbol takımının salonu olan Ülker Sports Arena ile daha da önemli bir ilçe konumuna gelmiştir. Batı Ataşehir’de yer alan bu salon; Ataşehir’in gelişmesine katkı sağlamıştır. Ünlü inşaat firmalarının yaptıkları önemli yapılar da yine Ataşehir’in gelişimine yardımcı olmuştur. Varyap, Uphill Court gibi önemli yapılar sayesinde Ataşehir daha da ün kazanmıştır. Batı Ataşehir kavramı da bu inşaat sektörü sayesinde ortaya çıkmıştır. Ataşehir’de ilk yerleşimin 14. Yüzyılda kurulduğu belirtilmektedir. 1331 yılında Orhan Gazi; Kartal’dan Üsküdar’a doğru ilerlemiş ve Konur Alp de Kayışdağı’ndan İçerenköy’e yol almıştır. Sonrasında ise Ataşehir bölgesi ele geçirilmiştir ve bu ilçeye ilk yerleşim Türkler tarafından o yıllarda kurulmuştur.

ATAŞEHİR

ATAŞEHİR

Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerinde olduğu gibi Ataşehir’de de dönem dönem haşereler, böcekler ve sinekler adeta istila etmektedirler. Bu sorundan kurtulmanın çözüm yolu ise; ilaçlama yaptırmaktır. Bu şekilde alanı istila eden böcek, sinek ve haşereler yol edilmektedir. Ataşehir böcek ilaçlama firmaları sayesinde bu sorundan kurtulabilir ve siz de gerek evlerinizde, gerek işyerlerinizde, gerekse de diğer mekanlarda rahat bir nefes alabilirsiniz. Ataşehir haşere ilaçlama firmaları; irtibat kurmanız durumunda sizinle kısa sürede iletişime geçiyor ve hemen ilaçlatmak istediğiniz bölgeyi uzman ve deneyimli ekibi ile ilaçlayarak sizi böcek, haşere ve sinek derdinden kurtarıyor. Ataşehir hamam böceği ilaçlama firmaları ile; yaz aylarında açığa çıkan ve adeta sürü halinde dolaşan hamam böceklerinden de evinizi, ofisinizi ve yazlık mekanlarınızı kurtarabilirsiniz. Bu şekilde yaşam alanlarınızda hamam böceklerinin dolaşmasından kurtulmuş olursunuz.

Kedi, köpek ve kuşlardan insanlara geçen ve doğal olarak yaşam alanlarını da istila eden ve önemli sağlık sorunlarını da beraberinde getiren pireler de yine Ataşehir pire ilaçlama firmaları sayesinde yok edilmektedir. Fındık faresi ve lağım faresi gibi türleri bulunan ve veba hastalığına neden olan, pis yerlerde yaşayan fareler de özellikle ilkbahar ve yaz aylarında karşımıza bir sorun olarak çıkabiliyor. Bu sorundan da Ataşehir fare ilaçlama firmalarıyla kurtulma fırsatı buluyoruz.

Ataşehir’de özellikle yazın sıcak havalarda akrepler de bizler için büyük bir tehdit oluşturmaktadır. Bu tehditten de Ataşehir akrep ilaçlama sayesinde kökünden kurtulma fırsatı yakalıyoruz. Artık evlerimizde rahat bir nefes alıyor ve haşerelerden kurtulmuş oluyoruz.

Hamam Böceklerinin İlginç Özellikleri

Hamam Böceklerinin İlginç Özellikleri

Hamam Böceklerinin Hiç Bilmediğiniz Yönleri

Hamam böcekleri yumurtlama yöntemi ile çoğalan ve ıctyoptra familyasının mensubu olan böcekler grubunda yer alır. İçerisinde otuz veya kırk yumurta bulunan çoklu halde üreme sistemi ile her mevsim üreyebilirler. Hamam böcekleri yumurtalarını sırtlarında taşıması sebebiyle geçtikleri her yere yumurtalarını dökebilirler. Hamam böcekleri tek seferde yüz elli hatta iki yüz kadar yumurta üretebilir. Çok hızlı üreyen canlılar olması sebebiyle hamam böcekleri, üredikleri yerlerde koloni halinde yaşar. Bir seferde otuz veya kırk yavru oluşturabilirler. Bu yavrular on sekiz gün içinde yavru olarak yaşama katılır. Hamam böceklerinin bir diğer bilinmesi gereken özelliği ise ölmek üzere olan bir dişi hamam böceğinin bile yumurtasını son anda bırakabilmesidir. Yavruların yani böcek yumurtalarının ilk anda ölmediği bilinir. Yani ilaçlamayla ölmezler. O yüzden hamam böceği ilaçlama işlemleri için belirli bir zamanın beklenmesi gerekir. Hamam böceği ilaçlama ancak bu şekilde etkisini gösterir. İlaçlama işlemi yapılırken ilk olarak öldürülen böceklerden sonra yumurtadan daha çıkmamış böcekler de düşünülerek ilaçlama işlemi belirli bir aralıktan sonra yaklaşık yirmi gün gibi bir süreden sonra tekrarlanmalıdır. Böylece ilaçlama işlemi asıl etkisini gösterir. İlaçlama işlemlerini düzenli olarak yaparsanız bir süre sonra bulunduğunuz ortamınız tüm böceklerden temizlenmiş olacaktır. Böylece hamam-bocegimisafirlerinize ya da müşterilerinize sağlıklı bir ortam sunmuş olursunuz. Hamam böcekleri her yere kolayca girip çıkabildiği için çok pis hayvanlardır. Hamam böcekleri bacak kılları sayesinde her pisliği ve çeşitli mikropları etrafa taşırlar ve bulaştırırlar. Hamam böcekleri insanların bulunduğu her yerde yaşayabilir. Çünkü bu böcek türlerinin gıdaya, suya ve sıcağa ihtiyaçları vardır. Bu yüzden hayatımızda sık sık bu böceklerin varlığıyla karşılaşabiliriz. Bu böcekler her seyden yiyebilirler. Sizin ulaşamayacağınız hatta giremeyeceğiniz düzeyde pis olan yerlerde rahatça yaşamlarını sürdürebilirler. Evin içinde bu böcekler her yere yerleşebilirler. Sizin ulaşamayacağınız tüm yerlere saklanabilir ve geçtiği her yere yavrularını düşürebilirler. İyi bir temizlik için hamam böceği ilaçlama istanbul firmalarından yardım alabilirsiniz. Böylece yaşadığınız yerde temiz bir ortam yaratmış olursunuz.

Hamam Böcekleri Hangi İklimlerde Daha Çok Görülür

Hamam böcekleri çok sıcak yerlerde yaşamını sürdürürler. Sıcak iklimleri tercih ederler. Bunun haricinde insanları yaşayabildikleri tüm yerlerde yaşarlar ve insanların bulunamadıkları çok pis ortamlarda da yaşayabilirler. Her şeyi yerler. Yaşamlarını böyle sürdürebilirler. Her ortamda bulundukları için yumurtalarını da her yere bırakırlar. Bu da daha çok böcek ve sağlıksız ortam demektir. Hamam böceklerinin suya ve gıdaya ya oldukça ihtiyaçları vardır. Bu yüzden evin içinde yerleşeceği ilk yer mutfak olacaktır. Bunu yanında kirli yerler olan banyolara da yerleşirler. Yaşamları boyunca  tüm zamanlarını yerleştikleri çatlaklarda ve sığındıkları deliklerde geçirirler. Hamam böcekleri karanlığı severler bu yüzden böcekler akşamları dışarı çıkmayı tercih eder. Hamam böcekleri oldukça dayanıklıdır, hatta hamam böcekleri kafaları kopsa bile başları yedi gün boyunca canlı kalır. Beyin fonksiyonları oldukça gelişmiştir, bu şekilde yedi gün boyunca yaşamsal fonksiyonları sürdürebilir. Hamam böceklerinin bu şekilde yaratılmış canlılar olmasından dolayı da amatör olarak yapılan ilaçlamaya karşı oldukça tedbirli davrandıkları söylenebilir. Amatörce yapılan bir ilaçlama ile ölmezler. Buna karşı oldukça direnç sergilerler. Hamam böceği ilaçlama İstanbul firmaları da, ilaçlama konusunda bu bilgiler doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirir. Yapılan ilaçlama bu şekilde etkili hale gelir. Aynı şekilde hamam böceği ilaçlama fiyatları da bu doğrultuda değişkenlik gösterir. Yapılan işlemin doğruluğunun böylece farkına varabilirsiniz. Hamam böcekleri oldukça dayanıklı hayvanlar olup, yumurtalarının da ölmesi için iki kez ilaçlanması gerekiyor. Hamam böceği ilaçlama konusunda iyi bir firmayla çalışmanız, sağlığınız açısından iyi olacaktır.

Hamam Böceklerinin Yaşamsal Özellikleri

Hamam böcekleri yapıları gereği oldukça dirençli hayvanlardır. Işığa hassasiyetlerinden dolayı gece görünmeyi severler. Hamam böcekleri o kadar hızlı hayvanalardır ki bir gecede yaklaşık olarak dört buçuk kilometre yol alabilirler. Bu da on katlı bir binanın bir gecede toplam olarak dolaşılmasına denk gelir. Yiyecek olarak her şeyi yerler. İnsanların yediği ya da yemediği veya diğer canlıların yedikleri ya da yemedikleri tüm şeylerden yiyebilirler. Hamamböceklerinin ömürleri ortalama 15 ay olup, çoklu koloniler hainde yaşarlar. Bir yılda sekiz ya da on kez yumurtlayabilirler. Kazan dairesi, pis yerler, kanalizasyonlar, nemli bodrum gibi yerlerde, bazı ambalaj araları ve oldukça sıcak yerlerde yaşayan hamam böcekleri gördüğünüz göremeyeceğiniz her yerde yaşayabilir. Endüstriyel işletmlerde genel olarak fazla görülür. Gıda üretimi yapılan yerlerde de oldukça yaygın bulunan böyle yerler için sağlıklı bir ortamın yaratılması gerekir. Bunun için hamam böceği ilaçlama fiyatlarını araştırıp, gerekli temizlik işlemlerinin yapılması gerekir. Hamam böceklerinin fiziksel yapıları ise oldukça hassas olarak yaratılmıştır. Örneğin bu böceklerin antenleri çok hassastır. En ufak yiyecek kokusunu çok uzaktan duyabilirler. Ayrıca nemli yaşam alanlarını da bu antanleri sayesinde bulabilirler. Hamam böceklerinin kanının rengi ise ilginç olarak beyazdır.  Hamam böceklerinin karın kısmınını arka tarafları da oldukça duyarlıdır. Hafif şiddette hava akımlarını duyabilen bu kısımları sayesinde hamam böcekleri oluşabilecek tehlikelere karşı saniyenin binde elli beşi gibi sürde tepki göstererek tehlikeden kaçabilir. Hamam böceklerinin hastalık bulundurduğu kanıtlanmıştır. Bu yüzden bu canlılara karşı dikkatli olunması gerekir. Bu hayvanlar oldukça hızlı ürerler, kötü kokarlar ve mikrop taşırlar. Evlerimizde, iş yerimizde temizliğimize önem verelim. Çünkü hamam böcekleri hemen hemen her yerde yaşayabilirler ve kendi cinsleri de olmak üzere çoğu şeyi yerler. Bu hayvanların insanları ısırma y da sokma gibi özellikleri bulunmadığı için de laboratuar hayvanı olarak da kullanılırlar. Yaşantımızda özellikle de sıcak iklim bölgelerinde yaygın olan bu böcek türleri, gelişmiş fiziksel yapıları sayesinde de kolay ölmezler. insanların ulaşamayacakları çok derin ve karanlık deliklerde yaşarlar. Böylece ilaçlama ekipleri özel ilaçlama aletleriyle bu böcekleri temizlemeye çalışır. Kanalizasyon deliklerinde koloniler halinde oldukça yaygın bulunan hamam böcekleri, olası ilaçlamaya karşı tedbirli olup, ilaçlama sırasında etrafa kaçışırlar. Bunları önlemek için gelişmiş ilaçlama firmaları ile çalışılmalı. Ve yiyecek üreten yerlerde hamam böceği oluşmaması ya da hamam böceğinin yumurtasını bırakmaması için de düzenli ilaçlama ve temizlik işlemleri gerçekleştirilmelidir.

Tespih Böceği ilaçlama

Tespih Böceği ilaçlama

Tesbih böceği türlerine göre 1-2 mm ile 3 cm aralığı boyu olan bir böcektir. Tesbih böcekleri dışarıdan gelebilecek olan tehlikeyi hissettiği an yuvarlak şekilde bedenini kıvrık bir hale getirmektedir. Bundan dolayı da adına tesbih böceği denir. Tesbih böceğinin vücudu bölümler halindedir. Baş kısmında antenler bulunur. Genelde gri renkte olsalar da siyah ve kahverengi renkleri de bulunur.

Tesbih böceklerinin boy ve türleri beslenme şartlarına ve yaşadıkları alanlara göre değişir. Bu böcekler özellikle nemli bölgeleri, ekili toprakları, saksı çiçeklerini ve lavabo giderlerini sever. Beslenmelerini otçul şekilde karşıladıkları için insanları ve hayvanları ısırmazlar. Ev içlerinde yaşayan tesbih böcekleri dışarı kalmış yiyeceklerden beslenecekleri için dışkı ve salyalarını bu yiyecekler üstünde bırakmaktadır. Bu böceklerden kurtulmak için tesbih böceği ilaçlama şirketlerinden yardım almak gerekir. Daha fazla

Karıncaların İlginç Özellikleri

Karıncaların İlginç Özellikleri

       Dünya üzerinde sayısı insan sayısının kat be kat fazlası olan bu küçük canlıların, şaşırtıcı bilgilerini sizlerle paylaşacağız.

 • Bugün dünyada bulunan tüm karıncaların ağırlıkları, tüm dünyada bulunan toplam insan ağırlığından çok daha fazladır.
 • Stadart güçlü erişkin bir karınca, kendi vücut ağırlığının yaklaşık 10 katını tek seferde kaldırabilmektedir. Kıyas yapmanız açısından, 70 kilogramlık bir insanın 700 kiloluk yükü kaldırması gibi bir şey. Yani, insanlara kıyasla karıncalar çok daha güçlüdür.
 • Sayıları oldukça fazla olan karıncaların, çeşitleri de bir hayli çoktur. Dünyada bugün bilinen 35.000’in üzerinde karınca çeşidi bulunmaktadır.
 • karincaKarıncalar sıcağı seven canlılar olup, 35.000 karınca türünün neredeyse hepsi sıcak iklime sahip bölgelerde yaşarlar.
 • Karıncalar zekaları ile de çok konuşulan canlılardır. Dünya üzerinde bulunan böcek sınıfındaki canlılar içerisinde en büyük beyne sahip canlı, karıncalardır. Hatta beyinleri o kadar büyüktür ki, 40.000 karıncadan oluşan bir koloninin, toplam beyin hücresi, bir insanın toplam beyin hücresi ile aynı sayıdadır.
 • Karıncalar, habitatlarında doğdukları andan itibaren, ortalama 45 ila 60 günlük bir hayat sürdürürler.
 • Karıncalar günde ortalama 7 saat uyuyup, geri kalan saatlerinde çalışmaktadır.
 • Karıncaların dışında koruyucu sert bir kabuk bulunmaktadır. Bu kabuk dış iskelet olarak bilinmektedir.
 • Dünya üzerinde bugün bilinen, boyu 2,52 Cm’ye kadar ulaşan karınca türleri mevcut olup bunlar en büyük karınca türleridir ve 1 mm boyuna sahip karınca türleri de dünyanın en küçük karınca türleri arasında yer almaktadır.
 • Normal bir karınca kolonisindeki üyelerin sayısı yüz binler kadar az olabilirken (Bu bir koloniye göre az bir sayıdır.) milyarlara kadar ulaşabilmektedir.
 • Sanılanın aksine karıncalar antenlerini sadece dokunmak için kullanmaz, aynı zamanda koku alma işini de antenleri aracılığıyla yaparlar.
 • Diğer pek çok böcekte olduğu gibi karıncalarda da akciğer bulunmamaktadır. Vücutlarına giren oksijen, vücut içerisi küçük deliklerden tüm vücuda yayıp, hücre solunum ürünü karbondioksitte bu deliklerden çıkarak, tüm vücuda geri döner.
 • Bir karıncanın üç çift (altı adet) bacağı bulunmaktadır.
 • Sayıları ne kadar fazla olursa olsun, karınca kolonisinde hiçbir karınca işsiz değildir. Her karıncanın kendine ait o kolonide bir görevi mutlaka vardır. Bu da karıncalarda inanılmaz güçlü bir iş dağılımı olduğunu gösterir.
 • Karınca kolonilerinde işçi karınca olma özelliğine sahip karıncaların görevleri, yuvada biriken çöpleri toplayıp koloniden uzak bir bölgeye bırakmaktır. Bir kolonide bulunan tüm işçi karıncalar istisnasız dişidir.
 • Doğada genelde kahverengi görmeye alıştığımız karıncaların, kırmızı, mor, gri, siyah, mavi ve hatta sarı renge sahip türleri de doğada mevcuttur.
 • Bir karıncanın vücudu üç bölmeden oluşur. (Kafa,göğüs, karın) üç bölgede birbiri ile senkronizeli olarak hareket eder.
 • Karınca kolonilerinde kölelik sistemi mevcuttur. Kolonide bulunan köle karıncaların görevleri ise, başka kolonilerdeki yumurtaları çalıp, kendi kolonilerine getirmektir. Bu çalınan yumurtalardan çıkan yeni karıncalar ise gene köle olarak çalıştırılır.
 • Her kolonideki kraliçe karıncanın ilk doğduğunda kanatı vardır, ancak başka koloniler kurmak için uçup gittiklerinde, bir süre sonra kanatları düşüp, hayatlarına kanatsız olarak devam ederler.
 • Kolonideki diğer karıncalardan en fazla yaşayan kraliçe karıncadır. Normal bir kraliçe karınca ortalama 15 sene yaşar ve bu hayatı boyunca bir kez çiftleşip bir koloni oluşturacak kadar yumurta üretir.
 • Bazı kolonilerde sadece bir kraliçe karınca bulunurken, bazı kolonilerde bulunan kraliçe karınca sayısı birden fazla olabilmektedir. Bunun neye göre belirlendiği halen bilinememektedir.

Farklı Karınca Türlerinin İlginç Özellikleri

 • Bir karınca türü olan ahşap karıncaları, diğer türlerine nazaran çok yırtıcıdır ve bu karıncalar büyük bir koloni oluşturursa, bir günde binlerce böceği toplayabilecek güce sahip olurlar.
 • Güçlü bir yırtıcı karınca türü olan ahşap karıncalarının düşmanlarını korkutmak için ağızlarını açmaları bile yetmektedir. Ahşap karıncaları olası bir düşman saldırısı anında ağızlarını sonuna kadar açıp, düşmanlarını bu şekilde uzaklaştırırlar.
 • Marangoz karınca olarak bilinen ve gündelik hayatta çokca karşımıza çıkan bu karınca türü, ağaç kütükleri, ağaz dalları, ahşap evler gibi ağacın bulunduğu bölgeleri aşındırarak bu bölgelere yuvalarını yaparlar. Güçlü ağaç oyma özellikleri vardır.
 • Yaprak kesen karıncalar olarak bilinen tür, yaprakları kesip yuvalarına taşıyan bir türdür. Bu karıncalar, yağmurlu havalarda kesim işleri yapmazlar eğer yaprak kesimleri sırasında yağmur yağarsa, her ne kadar yuvaya yakın olurlarsa olsunlar taşıdıkları yaprakları o an bulundukları noktaya bırakıp yuvaya kaçarlar. Bunun nedeni tam olarak bilinememekle birlikte hayatta kalma güdüsüne bağlı bir eylem olduğu düşünülmektedir.
 • Petek karıncalar diğer karınca türlerine göre oldukça zeki karıncalardır. Eğer besin topalama sırasında yağmur yağarsa, işçi karıncalara su ve nektar yedirip, bu işçi karıncaların kursaklarında bu besinlerin daha sonra kullanmak için depolanmalarını sağlarlar.

Bu Müthiş Özelliklere Sahip Karıncaların En Büyük Düşmanı İnsanlardır

     Doğal pek çok düşmana sahip, dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip bu canlıların en büyük düşmanı insanlardır. Karınca ilaçlama ile bir koloniyi tek seferde katledebilecek kadar güçlü tarım ilaçları bugün mevcuttur. Evren kurulduğu günden bugüne 100milyon yılı aşkın süredir dünya üzerinde yaşayan bu canlı grubunun yok olması demek, dünyadaki pek çok döngünün kırılıp, sonunun insanlığa dokunacağı bir zararın oluşması demektir.  Bu yüzden, karınca ilaçlama firmaları bilinçlenerek, karıncaların sadece evlere girmelerini önlemelidirler. Karınca ilaçlama firmalarının fiyatları her ne olursa olsun gerekirse maliyet yükseltip bu tedbiri insanlık adına almalıdır. Aksi takdirde bilinçsiz karınca ilaçlama ile pek çok karınca kolonisi yok olup, bu sonuç dünyaya ciddi zararlar verebilir. Bunun önüne geçmek adına, insanlar  karınca ilaçlama İstanbul firmalarını seçerken bu konuda uzman olan ve doğaya en az zarar veren firmaları seçmelidirler.

böcek ilaçlama