Alman Hamamböceği İlaçlama

Alman Hamamböceği İlaçlama

Hamamböcekleri arasında sık rastlanan böceklerden biridir.

Özellikleri

Alman hamam böcekleri az rastlanan, çirkin bir canlıdır. Boyları 1,5 santimden daha uzun olabilir. Alman hamam böceğinin renkleri çoğunlukla sarı ve açık kahverengidir. Sırtında iki adet çizgi vardır. Kuru ve sıcak yerleri çok sever. Geceleri daha çok severler. Beslenmeleri çok pistir ve her türlü şeyi yerler. Diğer hamam böceklerine karşın oldukça güçlü ve ilaçlara karşı dirençlidirler. Çok hızlı hareket edebilirler ve kolayca fark edilmezler. 6 adet bacakları ve iki adet de antenleri bulunmaktadır. Bu bacaklar oldukça kuvvetlidir.

Hayatı, Yaşamı, Üremesi

alman-hamam-bocegi-ilaclama

alman-hamam-bocegi-ilaclama

Alman hamam böcekleri karanlığı daha sevdikleri için daha çok gece saatlerinde aktif olurlar. Bununla birlikte sabahları daha çok yuvalarında saklanırlar. Ayrıca sıcak ve kuru yerleri sevmesinden dolayı bir diğer adı da kalorifer böceğidir. Kolay kolay yorulmazlar ve büyük bir hızla kilometreler kat edebilirler. Daha çok zemin katlarda bulunurlar fakat bir binanın zemin katından en üst katına çıkabilirler. Çok ama çok hızlı ürerler ve bir yıl içinde iki hamam böceği yüz otuz bin yavru yapabilir. Kolay yorulmamalarına rağmen oldukça hantaldırlar.

Zararları

Alman hamam böceğinin zararları çoktur. Genellikle çok pis ortamlardan beslendiği ve yerlerden eşyalarımıza bulaştığı için bir çok mikrobu taşırlar. Dizanteri, gıda zehirlenmeleri, Verem, Gastroenteritis, Antrax, Pnomoni, Hepatit, Mantar hastalıkları, Astım gibi hastalıkları bulaştırabilir. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

böcek ilaçlama