alman hamamböceği ilaçlama

alman hamamböceği

Alman hamam böceği ne çeşit özelliklere sahiptir?

 Alman hamam böceği; parlak kahverengi görünümlü, boyutu ise 2cm civarı olan; vücudu kitinle kaplanmış ve bu kitinin üzerinde koyu kahverengi iki çizgi bulunan bir böcek türüdür.  Nem olmayan kuru ve sıcak yerleri sevdikleri için ‘’ kalorifer böceği’’ diye de bilinirler. Alman hamam böceği; türünün içinde üreme hızı en fazla olan canlıdır. Radyasyona ve diğer dış etkilere karşı çok dayanıklı olan bu böcek, baş kısmı olmadan dahi 2 hafta yaşayabilir. Bunun ana sebebi ise yaşamsal faaliyetlerini düzenleyen sistemin bacaklarında olmasından kaynaklıdır.

Üremeleri nasıldır ve yaşamak için nereleri tercih ederler?

Alman hamam böcekleri bizim yaşadığımız her yerde rahatlıkla yaşayabilirler. Genellikle evin kuru ve sıcak bölgelerini tercih ettikleri için, ilk tercihleri kalorifer arkalarıdır. Sonra sıcağa yakın kanepelerin loş kısımları, mutfak dolaplarının arka kısımları, buzdolaplarının alt tarafları onlar için mükemmel bir yaşam alanıdır. Besinlerini diğer hamam böcekleri gibi yemek artıklarından ve organik artıklardan karşılarlar. Kuluçka süreleri kısa olan dişi alman hamam böceği; Yılda 40 bin adet yavru hamam böceğini yumurtlayabilecek kapasitededir.

 insanlara herhangi bir zarar verir mi? İlaçlama olması gerekir mi?

Alman hamam böcekleri insanlara doğrudan bir etkiyle zarar vermez. Fakat yedikleri besinlerin üzerlerinde gezinip, dışkıladıkları ve genelde pis yerlerde yaşadıkları için sağlıksız bir ortam oluşturur. Alman hamam böceği ilaçlama gerektiren bir böcek türü olduğundan, amatörce ilaçlama yapmamanız gerekir. Profesyonel bir şekilde hamam böceği ilaçlama yapılması sizi doğrudan çözüme götürür. ilaçlama için bize ulaşınız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

böcek ilaçlama