Amerikan Hamamböceği İlaçlama

hamamböcekleri americana

Amerikan hamam böceklerinin sahip olduğu genel özellikler nelerdir?

Amerikan hamam böcekleri, diğer türleri arasında en cüsseli hamam böceğidir. Rengi koyu kan kırmızımsı tonlarında olup, kanatları vardır. Bu kanatlarını uçmak için değil kendini çevresel faktörlerden korumak için kullanır. Çok pis yerleri kendilerine yaşam alanı olarak belirleyebilirler, sıcak ve nemli yerleri çok sevdikleri için yuvalarını o tarz yerlere kurarlar. Ömürleri 15 aydır ve bu 15 ay içinde çok fazla yavru dünyaya getirirler.

Amerikan hamam böceklerinin yaşadıkları çevre nasıldır? Hızlı ürerler mi?

Amerikan hamam böcekleri ağaç oyuklarında, toprak altında, organik besin bulabileceği dış çevrede yaşayabileceği gibi, besini en kolay bulduğu yer olan evlerimizde de rahatlıkla yaşayabilir. Evlerde genel tercih yerleri banyoların duvar deliği olan yerleri, su borularının arkaları, mutfaktaki duvar
çatlaklarıdır. Apartmanlarda ise kazan daireleri, tavan araları ve bodrum katları uğrak mekânlarıdır. Dişi Amerikan hamam böcekleri her mevsim 45 adet yumurta dünyaya getirirler. Her yumurtanın içinde 30-40 nimf bulunmaktadır ve bu nimfler 15 günde ergin hale gelmektedirler.

Amerikan hamam böcekleri insanlara zarar verir mi? İlaçlama gerektirir mi?

Amerikan hamam böcekleri insanların sağlıklı yaşam alanlarını bozmakta ve hastalık yaymakta olan bir canlıdır. Dizanteri, tifo, tifüs gibi bulaşıcı hastalıkların yayılmasın en büyük aracılığı yapmaktadır. Amerikan hamam böceği ilaçlama yapılarak ancak evden uzaklaştırılır. Amatör yöntemler işe yaramayacaktır. En kesin yöntem profesyonel bir ilaçlama ile Amerikan hamam böceği kökten yok edilmesidir. amerikan hamamböceği ilaçlama için iletişim sayfamıza göz atabilirsiniz. Amerikan hama böceği ülkemizdeki en yaygın hamam böceği türüdür. bu hamamböceğine benzeyen daha küçük türü ise kalorifer böceği olarak tabir ettiğimiz hamam böcekleridir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

böcek ilaçlama