Beykoz Böcek İlaçlama

Beykoz Böcek İlaçlama

İstanbul’un bir ilçesi olan Beykoz; Kocaeli Yarımadası’nın batısında yer almaktadır. Batıda İstanbul Boğazı, doğuda Şile, güneyde Üsküdar ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Beykoz; sanayisiyle ön plana çıkmaktadır. Deniz seviyesinden 270 metreye kadar yükselen bu ilçe; önemli mekanlarıyla da son yıllarda gelişmeye başlamıştır. Gelir seviyesi yüksek olan kesim tarafından da son yıllarda rağbet görmektedir. Boğazın incisi unvanına da sahip olan Beykoz; tarihi dokusuyla da eşsiz bir ilçe konumunda yer almaktadır. Akdeniz iklimi ve Karadeniz iklimi şartlarını bünyesinde barındıran bir ilçe olmaktadır. Geçiş tipi iklimin etkili olduğu bu ilçede yazlar çok sıcak değildir, kışlarda Karadeniz ikliminde olduğu gibi fazla yağış almamaktadır. Kestane, meşe ve gürgen ağaçlarıyla dikkat çekmektedir. Aynı zamanda fındık ve ıhlamur ağaçları da bulunmaktadır. Engebeli araziye sahip olan Beykoz’da ilk yerleşimin yaklaşık 2600 yıl kadar önce olduğu belirtilmektedir. Ancak kesin olarak kimin yaşadığı bilinmemektedir. 700 yıl öncesinde Türkler tarafından ele geçirilen Beykoz; daha sonra gelişim kaydetmeye başlamış olup, gözde semtler arasına girmeyi başarmıştır. M.Ö. 700’lü yıllarda; Traklar’ın Bebrik adı ile kurdukları devletin bu bölgede yer aldığı belirtilmektedir. Kısa sürede köy gelişim kaydetmiş ve Kral Amikos kendi adını burada yer alan köye vermiştir. Özellikle Mısır Hıdivi Abbas Hilmi Paşa tarafından yaptırılmış olan Hıdiv Kasrı önemli mimari yapılar arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra İshak Ağa Çeşmesi, Yıldırım Bayezid tarafından yaptırılmış olan Anadolu Hisarı ve Anadolu Feneri ilçenin önemli tarihi dokuları arasındadır.

beykozİstanbul’da, Türkiye ve dünyada olduğu gibi Beykoz’da da dönem dönem sinekler, böcekler, fareler, pireler ve hatta akrepler açığa çıkabiliyor. Özellikle yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte bu haşerelerin çoğaldığı gözlemleniyor. Bu nedenle de insanlar bazı dönemlerde rahat edemiyorlar. Gerek tiksinme, gerek korkma, gerekse de sağlık tehdidi nedeniyle bu tür haşereler insanların karşılarına sorun olarak çıkmaktadır. Bu sorundan da Beykoz böcek ilaçlama firmalarıyla kurtulmak mümkündür. Bu şekilde etkili ilaçlar kullanan firmalar tarafından haşereler anında yok edilir ve böceklerin adeti kökü kazınır.

İnsan sağlığı açısından ciddi tehdit oluşturan akrepler de Beykoz akrep ilaçlama firmaları sayesinde ortadan kaldırılmaktadır. Aynı şekilde fareler de; Beykoz fare ilaçlama firmaları aracılığıyla kısa süre içerisinde ortadan kaldırılmakta ve insan sağlığı koruma altına alınmaktadır. Aynı zamanda uzman ve deneyimli bir ekip tarafından yürütülen bu çalışmalarda; ortamın hijyeni adına dezenfeksiyon hizmeti de yer almaktadır. Bu şekilde böceklerden yok edildikten sonra ilgili alan dezenfekte edilmektedir.

Sıtmaya neden olan ve bir ısırıkta insan sağlığını tehlikeye atan sinekler de; Beykoz sinek ilaçlama firmalarıyla yok edilmektedir. Kan emerek beslenen ve bu şekilde ciddi hastalıkları kolaylıkla insanlar bulaştırabilen pireler de; Beykoz pire ilaçlama firmaları sayesinde titiz ve hummalı bir çalışma örneğiyle ortadan kaldırılmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

böcek ilaçlama