Archive for Böcek İlaçlama

Karıncalar

KARINCALAR

            Karıncaların, arılar ile birlikte, zar kanatlılar familyasındandır. Yaklaşık olarak 12.000 türü sınıflandırılmış, toplam 14.000 üzerinde farklı türü bulunan karıncalar, Antarktika kıtası dahil dünyanın bütün kara parçalarında yaşayabilen, dirsekli antenleri, boğumlu belleri ile diğer böceklerden kolayca ayrılırlar. Karıncalar koloniler halinde ve kast sistemi ile yaşayan canlılardır. Bir karınca yuvasının en içlerinde ana karınca (kraliçe karınca) ve ana karıncayı döllemek ve koloninin devamını sağlamak karıncalaramacıyla erkek karıncalar bulunur. Erkek karıncaların tek vazifesi ana karıncayı döllemektir. Ana karınca ile çiftleşen karıncalar sonrasında ölürler ve yerlerine yeni bir erkek karınca gelir. İkinci grupta ise asker karıncalar bulunur. Asker karıncaların görevi ise yuvayı ve koloniyi korumaktır. Üçüncü bölümde ise işçi karıncalar bulunur. Bizim gördüğümüz karıncalar genellikle işçi karıncalardır. Karınca ile mücadele, yuvanın içerisindeki ana karınca ve erkek karıncalar dahil tamamını karınca ilaçlama yok etmektir. Daha fazla

Salyangoz İlaçlama

Salyangoz İlaçlama

Salyangozlar İle Alakalı Bilgiler

Salyangoz, yumuşakçalar grubunda yer almış olan kara canlılarıdır. Bu canlılar sırtında taşıdığı sert kabuk sayesinde kendisini tehlikelerden korumaktadır. Salyangoz kabuğu yukarı doğru burulmuş olan sert bir yapıdır. Salyangozun başucunda iki adet anteni bulunur. Besinlerini bu antenlere sayesinde bulmaktadır. Beslenmesini hem otçul hem de etçil olarak sağlar. Otçul şekilde beslenen salyangozlar bitkilerin yeni filizlenmiş olan kısımlarını yer. Bu sebepten dolayı tarım ile uğraşanların sevmediği haşere grubunda yer alır. Bitkiler ile beslenen salyangozların yanında et ile beslenen türleri de bulunur. Bu türler nemli ve bol yağış alan bölgelerde yaşamaktadır. Bu sebepten dolayı Marmara ve Karadeniz bölgesinde sıklıkla rastlanır. Özellikle sonbahar ve ilkbahar aylarında karşımıza çıkar. Bu böceklerin vücutları su ile kaplıdır. Bundan dolayı sürekli olarak suya ihtiyaç duyar. Vücutları sümüksü tarzında bir sıvı üretir. Üretmiş oldukları bu sıvı salyangozlar açısında önemlidir. Bu sıvı ile vücut sıvısını dengede tutmaktadır.

Salyangozun Özellikleri Nelerdir?

– Kemirici ağız yapısı bulunan salyangoz bitki köklerini kemirmektedir. Bitkilerin gelişimi engeller.

– Salyangozlar özellikle yağmur sonrasında ortaya çıkar. Salyangoz ilaçlama da yağmurlu havalardan sonra yapılır.

– Vücutlarından sıvı üretir. Bu sıvı kendisi için oldukça önemlidir.

– Karada, denizde ve tatlı sularda yaşayan cinsleri bulunur.

– Rutubetli ve nemli olan bölgelerde yaşarlar.

– Sırtında bir kabuk bulunur ve tehlikelerden korunmasını sağlar.

– Beslenmesini yaprak ve bitki kökleri ile sağlar.

– Hareketlerini sürünme şeklinde sürdüren salyangoz üretmiş olduğu sıvı üstünde sürünmektedir.

– Salyangozun üretmiş olduğu sıvı çok sıcak havalarda kurur ve soğuk havalarda donar. Her iki durumda da salyangoz ölür.

Salyangozlar Nasıl Beslenir?

Salyangoz kendi ağırlığının 15 katına kadar beslenir. Besin maddesi olarak yeşil bitkileri tercih eder. Kuru bitkileri beslenme aracı olarak seçmez. Yemiş olduğu bitkileri sürekli depolar. Kış aylarında toprak altında kabuğuna girerek uykuya geçer. Etçil olan türleri solucan, örümcek ve ölü böcekler ile beslenir.

Salyangozlar Nasıl Ürer ve Nasıl Çoğalır?

Bu haşerelerde dişilik ve erkeklik organı bir arada bulunmaktadır. Buna rağmen çiftleşme yöntemi ile üreme yaparlar. Bahar aylarında çiftleşme gerçekleştirirler. Bir kere çiftleşmek salyangozun ömrü boyunca yumurta bırakmasını sağlayabilir. Her yumurtlama zamanında 470 ila 90 adet yumurta bırakır. Bu yumurtalar 1 ay içerisinde açılır.

Salyangozların İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Salyangozlar doğadaki bitkilere en çok zarar veren kara canlılarıdır. Bitkilerin yeşil olan sürgünlerini yiyerek beslenir. İstanbul salyangoz ilaçlama firmaları ile bu haşerelerin üstesinden gelmek mümkündür. Salyangoz ilaçlama firmaları uygulama açısında profesyonel olmalı, eğitim almış olmalı ve izinsiz ilaçlama yapmamalıdır.

Salyangoz İlaçlaması Yılda Kaç Defa Yapılmalıdır?

Yağışların artması ve havaların ısınması ile salyangozların üremesinde artış görülmektedir. Yaz ve ilkbahar aylarında salyangoz ilaçlamaları düzenli olarak yapılmalıdır. Bu aylarda sürekli olarak üreme ve çoğalma yaşanan salyangozlar ile mücadele için sık sık ilaçlama yapılmalıdır. Bir kez yapılan ilaçlama sadece ortada var olan ile mücadele sağlar. Yumurtaların çıkması ile tekrar ilaçlama yapılmalıdır.

Salyangoz ile Mücadele Yöntemleri Nelerdir?

Salyangoz ile mücadele konusunda sık ilaçlama yapmak gerekir. Bitkilerin kalitesini düşüren ve sayıları oldukça çok olan salyangozlar ilaçlama ile ortadan kaldırılabilir. Salyangoz ilaçlama Sağlık Bakanlığı onayı bulunan firmalar tarafından yapılmalıdır. Salyangoz ilaçlama fiyatları bakımından ucuza getirmek isteyen firmalar tarafın yapılacak olan uygulamalar kesin çözümler üretmez. Fiyatlardaki farklılık alan büyüklüğüne ve uygulanacak olan ilacın kalitesine göre değişebilir.

Salyangoz Resimleri

Gümüş Böceği İlaçlama

Gümüş Böcekleri Hakkında Bilinmesi Gereken Detaylar

Gümüş böceği, kanatsız, ısırmayan, gri renkte olan omurgasız bir hayvandır. Bu böcek adını parlayan renginden alır. Vücudu üçgen olan böceklerin göğüs ve baş kısımları geniş ve kuyruk kısımlarına doğru incelen böceklerdir. Bu böceklerin derisi katman şeklindedir. 4 çift ayağı bulunur. Gümüş böceklerinin farklı yapı ve boyları bulunur. Boyları 2 ila 4 cm aralığında değişir. Renk olarak hepsi canlı ve parlaktır. Bu böcekler nemi ve sıcaklığı sever. Yavrularının gelişmesi için neme ihtiyaç duyarlar. Kuru ve soğuk havada pek görünmezler. Besin olarak evlerde bulunan naylon, kâğıt ve tahıllar ile beslenirler.

Gümüş Böcekleri Nasıl Ürer ve Nerede Beslenir?

Gider haşeresi olan böcekler kapalı alanlarda, banyoda ve mutfakta görülür. Bunun yanı sıra depo ve su borularının yanında sıklıkla görülür. Naif bir yapıya sahip olan böceklere dokunulduğu an kıvrılır ve ölür. Ama çok çabuk üreyebilen gümüş böceği ilaçlama sayesinde tamamen yok olur. Pamuk, ip ve yün gibi maddeler ile beslenir. Hem sağlık hem de maddi açıdan zarar sebep olur.

Gümüş Böcekleri Ne ile Beslenir?

Gümüş böcekleri şeker, nişasta ve karbonhidrat ile kesilir. Ölü böcekler, ipek, keten, kitaplardaki tutkal, şampuan, selüloz olası olan yiyeceklerinin arasında yer alır.

Gümüş Böcekleri İnsanları Isırır mı?

Böcekler konusunda birçok insanın ortak korkusu ve aklına gelen soru böceklerin ısırıp ısırmadığıdır. Bu böceklerin iş yerleri ve evlere girmesi ile tiksinme, hastalık, ısırma ve belli başlı endişeler taşınmaktadır. Gümüş böceklerinin ısırma eylemi bulunmaz. Dış etkenlerden kaynaklı olarak insan vücudunda belli başlı rahatsızlıklara yol açabilir.

Gümüş Böcekleri Yaşam Alanlarına ve İş Yerlerine Nasıl Girer?

Gümüş böcekleri iş yerlerimize ve evlerimize sızmaktadır. Bu böcekler su borularından ve kalorifer peteklerinde yaşan alanlarına girmektedir. Pis alanlardan almış oldukları bakterileri işyerleri ve evlere sokarlar. Yaşam alanlarını ne kadar temizlerseniz temizleyin kolaylıkla sızarak birçok hastalığa davetiye açarlar. Yaratabileceği hastalıklardan dolayı gümüş böceği ilaçlama hizmeti almak gerekmektedir.

Gümüş Böcekleri Konusunda İlaçlama Nasıl Yapılmalıdır?

İstanbul gümüş böceği ilaçlama Sağlık Bakanlığı onaylı olan firmalar tarafından yapılmalıdır. Bütüncül şekilde yapılacak olan haşere ilaçlama uygulaması sürecinin çözümü sağlık açısından oldukça önemlidir. Gümüş böceği ilaçlama firmaları arasından profesyonel şekilde çalışanlardan uygulama hizmeti alınmalıdır. Gümüş böceği de dâhil olmak üzere her türlü haşere ile alakalı ilaçlamanın yönteminin ve haşerenin özelliklerinin önceden tespit edilmesi en önemli ilaçlama uygulamaları arasında yer alır. Cinsi belirlenmiş olan haşerenin yuvasını belirlemek, yaşam alanını belirlemek uygulanacak olan yöntemin belirlenmesi açısından önemli bir noktadır. Gümüş böceklerinin yumurtalarından çıkabilecek olan yavruları açısından ikincil bir ilaçlama yapılıp yapılmayacağına karar ilk ilaçlama sonrasında verilir. Gümüş böceği ilaçlama fiyatları her türlü haşerede olduğu gibi mekânın büyüklüğüne ve uygulanacak olan tekniğe göre değişir.

En Etkili Gümüş Böceği İlacı ve Uygulaması Nedir?

İç mekânlarda yapılan gümüş böceği ilaçlama uygulaması ile kapalı alanlarda yapılan gümüş böceği ilaç uygulaması birbirinden farklıdır.  Bu haşereler sıvı ilaçlama uygulaması yapılarak kontrol altında tutulmaktadır. En etkili ilaçlama türü sisleme uygulaması ile yapılabilen kokulu böcek ilaçlamasıdır. Bu yöntemin ani etkisi sayesinde uzun süre kalıcılık sağlanır. Kalıcılık ile gümüş böceklerin imha edilmesi sağlanarak gümüş böceği girişlerine de kalıcı bir çözüm bulunur. sisleme yöntemi ile bir sonraki ilaçlama dönemine kadar bu haşerelerin evlere veya iş yerlerine girmeleri de engellenerek koruyucu bir etki sağlanır.

Gümüş Böceği Resimleri

Evimi karıncalar bastı nasıl kurtulurum

Evi karınca bastı nasıl kurtulabilirim

    Karıncalar koloniler halinde yaşayan büyük koloniler oluşturabilen sosyal canlılardır. Karıncalara insanalar sempati ile bakarlar. Çünkü aralarında iletişim ve iş bölümü vardır. Sürekli çalıştıklarından sempatik bir canlıdır. Ancak karıncalar evlerde çok sık görülür. Bunun nedeni, insan atıklarının karıncalar için harika bir besin kaynağı olmasıdır. Karıncalar doğaya çok faydalı hayvanlardır. Doğada ölmüş her türlü canlıyı besin haline getirirler ve doğanın döngüsüne katarlar.  Ancak Karıncaları görmek istediğimiz yerler evler değil doğadır. Fakat modern dünyada insanlar sürekli yeni evler yaptıklarından karıncaların yaşam alanlarına da müdahale etmiş durumdayız.   Daha fazla

Tespih Böceği ilaçlama

Tespih Böceği ilaçlama

Tesbih böceği türlerine göre 1-2 mm ile 3 cm aralığı boyu olan bir böcektir. Tesbih böcekleri dışarıdan gelebilecek olan tehlikeyi hissettiği an yuvarlak şekilde bedenini kıvrık bir hale getirmektedir. Bundan dolayı da adına tesbih böceği denir. Tesbih böceğinin vücudu bölümler halindedir. Baş kısmında antenler bulunur. Genelde gri renkte olsalar da siyah ve kahverengi renkleri de bulunur.

Tesbih böceklerinin boy ve türleri beslenme şartlarına ve yaşadıkları alanlara göre değişir. Bu böcekler özellikle nemli bölgeleri, ekili toprakları, saksı çiçeklerini ve lavabo giderlerini sever. Beslenmelerini otçul şekilde karşıladıkları için insanları ve hayvanları ısırmazlar. Ev içlerinde yaşayan tesbih böcekleri dışarı kalmış yiyeceklerden beslenecekleri için dışkı ve salyalarını bu yiyecekler üstünde bırakmaktadır. Bu böceklerden kurtulmak için tesbih böceği ilaçlama şirketlerinden yardım almak gerekir. Daha fazla

Karıncaların İlginç Özellikleri

Karıncaların İlginç Özellikleri

       Dünya üzerinde sayısı insan sayısının kat be kat fazlası olan bu küçük canlıların, şaşırtıcı bilgilerini sizlerle paylaşacağız.

 • Bugün dünyada bulunan tüm karıncaların ağırlıkları, tüm dünyada bulunan toplam insan ağırlığından çok daha fazladır.
 • Stadart güçlü erişkin bir karınca, kendi vücut ağırlığının yaklaşık 10 katını tek seferde kaldırabilmektedir. Kıyas yapmanız açısından, 70 kilogramlık bir insanın 700 kiloluk yükü kaldırması gibi bir şey. Yani, insanlara kıyasla karıncalar çok daha güçlüdür.
 • Sayıları oldukça fazla olan karıncaların, çeşitleri de bir hayli çoktur. Dünyada bugün bilinen 35.000’in üzerinde karınca çeşidi bulunmaktadır.
 • karincaKarıncalar sıcağı seven canlılar olup, 35.000 karınca türünün neredeyse hepsi sıcak iklime sahip bölgelerde yaşarlar.
 • Karıncalar zekaları ile de çok konuşulan canlılardır. Dünya üzerinde bulunan böcek sınıfındaki canlılar içerisinde en büyük beyne sahip canlı, karıncalardır. Hatta beyinleri o kadar büyüktür ki, 40.000 karıncadan oluşan bir koloninin, toplam beyin hücresi, bir insanın toplam beyin hücresi ile aynı sayıdadır.
 • Karıncalar, habitatlarında doğdukları andan itibaren, ortalama 45 ila 60 günlük bir hayat sürdürürler.
 • Karıncalar günde ortalama 7 saat uyuyup, geri kalan saatlerinde çalışmaktadır.
 • Karıncaların dışında koruyucu sert bir kabuk bulunmaktadır. Bu kabuk dış iskelet olarak bilinmektedir.
 • Dünya üzerinde bugün bilinen, boyu 2,52 Cm’ye kadar ulaşan karınca türleri mevcut olup bunlar en büyük karınca türleridir ve 1 mm boyuna sahip karınca türleri de dünyanın en küçük karınca türleri arasında yer almaktadır.
 • Normal bir karınca kolonisindeki üyelerin sayısı yüz binler kadar az olabilirken (Bu bir koloniye göre az bir sayıdır.) milyarlara kadar ulaşabilmektedir.
 • Sanılanın aksine karıncalar antenlerini sadece dokunmak için kullanmaz, aynı zamanda koku alma işini de antenleri aracılığıyla yaparlar.
 • Diğer pek çok böcekte olduğu gibi karıncalarda da akciğer bulunmamaktadır. Vücutlarına giren oksijen, vücut içerisi küçük deliklerden tüm vücuda yayıp, hücre solunum ürünü karbondioksitte bu deliklerden çıkarak, tüm vücuda geri döner.
 • Bir karıncanın üç çift (altı adet) bacağı bulunmaktadır.
 • Sayıları ne kadar fazla olursa olsun, karınca kolonisinde hiçbir karınca işsiz değildir. Her karıncanın kendine ait o kolonide bir görevi mutlaka vardır. Bu da karıncalarda inanılmaz güçlü bir iş dağılımı olduğunu gösterir.
 • Karınca kolonilerinde işçi karınca olma özelliğine sahip karıncaların görevleri, yuvada biriken çöpleri toplayıp koloniden uzak bir bölgeye bırakmaktır. Bir kolonide bulunan tüm işçi karıncalar istisnasız dişidir.
 • Doğada genelde kahverengi görmeye alıştığımız karıncaların, kırmızı, mor, gri, siyah, mavi ve hatta sarı renge sahip türleri de doğada mevcuttur.
 • Bir karıncanın vücudu üç bölmeden oluşur. (Kafa,göğüs, karın) üç bölgede birbiri ile senkronizeli olarak hareket eder.
 • Karınca kolonilerinde kölelik sistemi mevcuttur. Kolonide bulunan köle karıncaların görevleri ise, başka kolonilerdeki yumurtaları çalıp, kendi kolonilerine getirmektir. Bu çalınan yumurtalardan çıkan yeni karıncalar ise gene köle olarak çalıştırılır.
 • Her kolonideki kraliçe karıncanın ilk doğduğunda kanatı vardır, ancak başka koloniler kurmak için uçup gittiklerinde, bir süre sonra kanatları düşüp, hayatlarına kanatsız olarak devam ederler.
 • Kolonideki diğer karıncalardan en fazla yaşayan kraliçe karıncadır. Normal bir kraliçe karınca ortalama 15 sene yaşar ve bu hayatı boyunca bir kez çiftleşip bir koloni oluşturacak kadar yumurta üretir.
 • Bazı kolonilerde sadece bir kraliçe karınca bulunurken, bazı kolonilerde bulunan kraliçe karınca sayısı birden fazla olabilmektedir. Bunun neye göre belirlendiği halen bilinememektedir.

Farklı Karınca Türlerinin İlginç Özellikleri

 • Bir karınca türü olan ahşap karıncaları, diğer türlerine nazaran çok yırtıcıdır ve bu karıncalar büyük bir koloni oluşturursa, bir günde binlerce böceği toplayabilecek güce sahip olurlar.
 • Güçlü bir yırtıcı karınca türü olan ahşap karıncalarının düşmanlarını korkutmak için ağızlarını açmaları bile yetmektedir. Ahşap karıncaları olası bir düşman saldırısı anında ağızlarını sonuna kadar açıp, düşmanlarını bu şekilde uzaklaştırırlar.
 • Marangoz karınca olarak bilinen ve gündelik hayatta çokca karşımıza çıkan bu karınca türü, ağaç kütükleri, ağaz dalları, ahşap evler gibi ağacın bulunduğu bölgeleri aşındırarak bu bölgelere yuvalarını yaparlar. Güçlü ağaç oyma özellikleri vardır.
 • Yaprak kesen karıncalar olarak bilinen tür, yaprakları kesip yuvalarına taşıyan bir türdür. Bu karıncalar, yağmurlu havalarda kesim işleri yapmazlar eğer yaprak kesimleri sırasında yağmur yağarsa, her ne kadar yuvaya yakın olurlarsa olsunlar taşıdıkları yaprakları o an bulundukları noktaya bırakıp yuvaya kaçarlar. Bunun nedeni tam olarak bilinememekle birlikte hayatta kalma güdüsüne bağlı bir eylem olduğu düşünülmektedir.
 • Petek karıncalar diğer karınca türlerine göre oldukça zeki karıncalardır. Eğer besin topalama sırasında yağmur yağarsa, işçi karıncalara su ve nektar yedirip, bu işçi karıncaların kursaklarında bu besinlerin daha sonra kullanmak için depolanmalarını sağlarlar.

Bu Müthiş Özelliklere Sahip Karıncaların En Büyük Düşmanı İnsanlardır

     Doğal pek çok düşmana sahip, dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip bu canlıların en büyük düşmanı insanlardır. Karınca ilaçlama ile bir koloniyi tek seferde katledebilecek kadar güçlü tarım ilaçları bugün mevcuttur. Evren kurulduğu günden bugüne 100milyon yılı aşkın süredir dünya üzerinde yaşayan bu canlı grubunun yok olması demek, dünyadaki pek çok döngünün kırılıp, sonunun insanlığa dokunacağı bir zararın oluşması demektir.  Bu yüzden, karınca ilaçlama firmaları bilinçlenerek, karıncaların sadece evlere girmelerini önlemelidirler. Karınca ilaçlama firmalarının fiyatları her ne olursa olsun gerekirse maliyet yükseltip bu tedbiri insanlık adına almalıdır. Aksi takdirde bilinçsiz karınca ilaçlama ile pek çok karınca kolonisi yok olup, bu sonuç dünyaya ciddi zararlar verebilir. Bunun önüne geçmek adına, insanlar  karınca ilaçlama İstanbul firmalarını seçerken bu konuda uzman olan ve doğaya en az zarar veren firmaları seçmelidirler.

Ticari Hizmetler

restorant-ilaclama

Ofis  İlaçlama – İşyeri İlaçlama

ofis_ilaclamaOfisler ve işyerleri müşterilerimizi kabul ettiğimiz yerlerdir. İşyerlerinin temiz görünmesi ve hijyenik olması son derece önemlidir. Çünkü ofise gelenler ilk görüşte sizle çalışıp çalışmayacaklarına dair kararlarını verirler.  etrafta böceklerin gezdiği bir iş yerinde kimse olmak  istemez. İşyerlerinde ve ofislerde en çok karşımıza çıkan böcekler kalorifer böcekleri, hamam böcekleri, fareler, meyve sinekleri, tatarcık, sivrisinek ve karasinekler çok görülür.  Dolayısıyla ofis ilaçlaması yaptırmak işyeri ilaçlatmak son derece önemlidir. Ofisinizin ilaçlamasından önce  fizibilte çalışması yapılmalıdır. önce işyerinde ne tür bir böcek sorunu olduğu teşhis edilir. eğer kemirgen sorunu varsa  analiz yapılır.  İşyeri sahibine sorular sorulur. ofisin büyüklüğüne göre ilaç hazırlanır.  İlaçlama firması tüm soruların cevaplarını aldıktan sonra  uygun ilaçları hazırlar ve gerekli dozda kullanır böylece ofis ilaçlama işlemi başarıya ulaşacaktır.  Bir çok ilaçlama firması ilaçlama servisi vermeden önce müşteriye sorular sormaz  ve tüm haşerelere aynı ilacı kullanır bu tür tavırlar haşere sorununun çözülmesini engeller. Çünkü her böcek için ayrı ayrı ilaçlar vardır. işyeri ilaçlama hakkında fiyat almak ve daha detaylı bilgi için lütfen bize ulaşınız. Daha fazla

Kokusuz İlaçlama

Kokusuz İlaçlama Nedir?

kokusuz ilaçlamaKokulu ilaçlama artık yasak olduğu için kullanılmamaktadır. Onun yerine kokusuz ilaçlama ya da jel ilaçlama kullanılmaktadır.  Kokusuz ilaçlama tamamıyla insan sağlığına dost ilaçlardan üretilir. Kokusuz ilaçlama herhangi bir hazırlık gerektirmez, ev ofis ya da işyerlerinizi kokusuz ilaçlama yaptırabilirsiniz. üstelik evinizden ya da işyerinizden ayrılmanıza gerek kalmadan… Kokusuz ilaçlama yetkili ilaçlama firmaları tarafından yapıldığı takdirde özellikle toplu yaşanan yerlerde son derece başarılı sonuçlar elde etmektedir.  Kokusuz ilaçlamada ilaçlar su ile seyreltilir spreyleme yada sisleme yöntemi ile ilaçlama yapılır.

Kokusuz İlaçlama yapılırken dikkat edilmesi gerekenler

 • Kokusuz ilaçlama hazırlanırken  ortam en azından yarım saat kapalı tutulmalıdır.
 • İlaçlama yapılırken ortam 30 dakikalığına terk edilse daha iyi olur
 • Kokusuz ilaçlamada ilaç gıda maddelerinden uzak tutulmalıdır.
 • İlacın solunmasının bir zararı yoktur. Ancak yine de ilacın solunmasını tavsiye etmiyoruz.
 • İlaçlar mutlaka Ziraat mühendisi, Biyolog ya da Kimyager tarafından hazırlanmalıdır.

Kokusuz İlaçlama sonrasında neler yapılmalıdır?

Evde açıkta bırakılan tabak çanaklar yıkanmalıdır. Kapalı  yerlerdeki tabak vb hijyen gerektiren eşyaların yıkanması gerekmez.  Ayrıntılı temizliğe gerek yoktur. Ancak  ilaçlanan yüzeylerin temizlenmesi yeterlidir.

Kokusuz İlaçlama son derece faydalı bir çözüm önerisidir. Başarı oranı oldukça yüksektir.  kokusuz ilaçlama eski usul kokulu ilaçlamanın yerine geliştirilmiş bir pest kontrol servisidir. kokusuz ilaçlama ve jel ilaçlama hakkında daha detaylı bilgi için lütfen bize ulaşınız. ev kafe, işyeri mağaza, daire vb tüm yaşam alanlarınızda kokusuz ilaçlama ve jel ilaçlama uygulanabilmektedir.

Kokusuz İlaçlama Fiyatı

Kokusuz İlaçlama fiyatları ilaçlama yapılacak alanın hacmine ve metrekaresine göre değişiklik arz etmektedir. ayrıca ilaçlamanın sıklığı ve sözleşmenin süresi de kokusuz ilaçlama fiyatlarını belirler. Kokusuz ilaçlama fiyatları hakkında detaylı bilgi için bize ulaşınız.

Jel İlaçlama

Jel İlaçlama

jel ilaçlama

jel ilaçlama

Jel İlaçlama ilaçlama teknolojisini son adımıdır. 1990’ların sonlarında ortaya çıkan bu uygulama ile tamamen kokusuz ve çok sağlıklı bir ilaçlama yöntemine sahip olduk. Jel İlaçlama ile ilacın insanlara nüfuz etmesi engellenmiş oluyor aynı zamanda uzun süre ilacın istenilen bölgede kalması sağlanıyor böylece uzun vadede haşere sorunu kökten çözülmüş oluyor çünkü hasbelkader haşereler tekrar ürese bile ilaç sayesinde kökleri kazınıyor.

Neden Jel İlaçlama Yaptırmalıyım?

Jel ilaçlama tamamen kokusuz ve  evi kirletmeyen bir ilaçlama yöntemidir. ev işyeri ya da yazlık  hiç farketmez jel ilaçlama hem temiz hem kalıcıdır.  Jel ilaçlama yapmadan önce hazırlık yapmanıza gerek kalmaz. Uçucu değildir. kokusu rayihası yoktur. sadece böcekleri hedef alır. İnsanlara zararlı değildir.

Jel İlaçlama hangi böcekler için uygulanmaktadır.

Jel İlaçlama hamam böceği grubundaki haşereler için kullanılır. alman hamam böceği, amerikan hamam böceği, kalorifer böceği, karafatma diye adlandırdığımız farklı türdeki hamam böcekleri için jel ilaçlama yaılmaktadır. bu ilaçlama türü hamam böcekleri için kesin çözümdür.

Jel İlaçlama Nasıl Uygulanır?

jel1

Jel ilaçlama yapılırken genelde insan elinin yetmeyeceği yerler seçilir. evin kuytu köşeleri, yarık ya da çatlaklar  birleşme yerleri kırık  yerlerin iç kısımları… Kısacası dokunulması çok zor olan bölgelerde uygulanır. JEl İlaçlama yapmadan önce herhangi bir çalışmaya gerek yoktur mobilyalarınız çekilmez evinizin şekli değiştirilmez sadece mevcut yerler kullanılır.

Jel İlaçlama Uygulaması Nasıl işe yarar?

Jel ilaçlama yapılan bölgede yaklaşık 15 metrekarelik bir alanda etkili olur. kullanılan ilaç sadece böceklerinjel3 duyabileceği bir koku yayar. Bu koku insanların duyması imkansız bir kokudur o yüzden insanlar için rahatsız edici değildir.  Bu koku aynı zamanda böcekler için bir yemek çağrısııdr. hamam böcekleri bu lezzetli jel yemeği yemek için bulundukları yerden çıkıp bu jeli yemek için jel ilaçlama yapılan bölgeye ilerlerler.  ilacı yedikten sonra karınları doymuş bir şekilde yuvalarına dönerler fakat 8 saat içinde iç kanama geçirirler. yediklerini kusarlar ancak artık çok geçtir. Hamam böcekleri birbirlerini yjel2edikleri için ölen hamam böceği diğer hama böcekleri için besin kaynağıdır bu sefer canlı olan hamam böcekleri ölen arkadaşlarını yemeye başlar ve onlarda jel ilaçlamadan nasibini almış olurlar. Bu döngü evde jel ilaç durduğu sürece devam edecek böylece hamam böceklerinden katiyen kurtulmuş olursunuz. Jel ilaçlama hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilir ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.

Jel İlaçlamanın Faydaları

 • Jel ilaçlama sınırlı bir bölgeye yapılır.
 • Jel ilaçlama için ön hazırlık gerkemez
 • Jel ilaçlamada hedef hamam böcekleridir. kesin sonuç verir
 • Jel ilaçlamada sistematik bir şekilde ilacı yiyen böcekler birer zehir haline gelir ve diğer böcekleri de öldürür.
 • Jel ilaçlama yaşam alanlarınızın görünmeyen bölgelerine uygulanır.
 • Jel ilaçlama çok kolay uygulanır günün her satinde her yapıya uygulanabilir.
 • Jel İlaçlama özellikle sıcak yerlere lokantalara, gıda üretilen ve satan erlere rahatlıkla uygulanabilir.
 • Jel İlaçlama insan sağlığına zararlı değildir. Uçmaz ya da kokmaz.
 • Jel İlaçlama kalıcı çözüm ürettiği için daha ucuzdur.

Böcek İlaçlama Firmaları

Böcek İlaçlama Firmaları

Böcek İlaçlama firması açmak için sağlık bakanlığından onay almak gerekiyor ayrıca kullanılan ilaçlarla ilgili fumigatör yani ilaçlama uzmanı belgesi almak gerekiyor. Bir mesul müdür bir de kimyager ya da mühendis çalıştırmak zorundasınız. Böcek ilaçlama firması olmak için sadece bunlar yeterli değil. Kullandığınız ilaçların ne olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bayer vb firmalardan eğitim kursların başarı ile tamamlamalısınız. Böylece Böcek ilaçlama firması olmak için gerekli şartların bir kısmını yerine getirmiş olacaksınız.

bocek-ilaclama-firmalariBelgeleri tamamlamak dışında uzman bir ekibinizin olması gerekiyor. Sektörde en sık duyduğumuz şikayetler tecrübesiz ilaçlama elemanlarının ilaçlama servisine çıkmaları… böceklerin türlerini bilmeyen ne zaman yumurtladıklarını, evlerin ya da işyerlerinin nerelerinde gizlendiklerini bilmeyen ilaçlama personelleri hem başarısız ilaçlamalara neden olmakta hem de müşterilerin sektöre olan güveninin azaltmaktadırlar. O yüzden böcek ilaçlama fiyatları konusunda çok detaya takılmadan başarılı işinde uzmanlaşmış profesyonel bir ekibi olan ilaçlama şirketlerini tercih etmeniz çok daha sağlıklı olacaktır. İstanbul bölgesinde ilaçlama hizmeti sunan firmaların en az %40’ı yeterli belgelere sahip değiller. Bu yüzden ilaçlama firması seçmeden önce firmanın belgelerini lütfen kontrol ediniz. Ayrıca Böcek ilaçlama şirketinin referanslarını mutlaka sorunuz.

Böcek İlaçlama Firmalarının Kalitesini nasıl anlarsınız?

Böcek İlaçlama firmaları;

 • Size şikayetiniz hakkında yeterli soru sormuyorsa,
 • Tüm sorunlara hallederiz tarzında yaklaşıyorlarsa,
 • Fiyat konusunda piyasanın altında iş yapıyorlarsa,
 • Gerekli belgeleri siz ister istemez size sunamıyorsa
 • İnternet sitesine sahip değilse ve belgelerini sitesinde yayınlamamış ise,
 • Size döküman veremiyorlarsa,
 • Merkezlerinin başka bir ilde olduğunu o yüzden bazı yükümlülükleri yerine getiremeyeceklerini söylüyorlarsa,
 • Haşereler hakkında yeterli bilgiye sahip değilse,
 • Tüm haşerelere aynı ilacı kullanıyorlarsa

O böcek ilaçlama firmasından endişe etmelisiniz. Çünkü bu tür firmaların yaptığı ilaçlamalar başarısız olur. Siz de ikinci bir ilaçlama şirketi aramaya başlarsınız Bu da hem zaman kaybına hem de para kaybına neden olur. Tüm bunları yaşamamak adına İnternet sitemizden belgelerimize göz atabilir ve bizden haşere sorununuz hakkında ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz. bize ulaşmak için

Avrupa yakası: 0212 284 8284 Anadolu Yakası: 0216 361 79 00 no’lu telefonları arayabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.

böcek ilaçlama