Gümüş Böceği İlaçlama

Gümüş Böcekleri Hakkında Bilinmesi Gereken Detaylar

Gümüş böceği, kanatsız, ısırmayan, gri renkte olan omurgasız bir hayvandır. Bu böcek adını parlayan renginden alır. Vücudu üçgen olan böceklerin göğüs ve baş kısımları geniş ve kuyruk kısımlarına doğru incelen böceklerdir. Bu böceklerin derisi katman şeklindedir. 4 çift ayağı bulunur. Gümüş böceklerinin farklı yapı ve boyları bulunur. Boyları 2 ila 4 cm aralığında değişir. Renk olarak hepsi canlı ve parlaktır. Bu böcekler nemi ve sıcaklığı sever. Yavrularının gelişmesi için neme ihtiyaç duyarlar. Kuru ve soğuk havada pek görünmezler. Besin olarak evlerde bulunan naylon, kâğıt ve tahıllar ile beslenirler.

Gümüş Böcekleri Nasıl Ürer ve Nerede Beslenir?

Gider haşeresi olan böcekler kapalı alanlarda, banyoda ve mutfakta görülür. Bunun yanı sıra depo ve su borularının yanında sıklıkla görülür. Naif bir yapıya sahip olan böceklere dokunulduğu an kıvrılır ve ölür. Ama çok çabuk üreyebilen gümüş böceği ilaçlama sayesinde tamamen yok olur. Pamuk, ip ve yün gibi maddeler ile beslenir. Hem sağlık hem de maddi açıdan zarar sebep olur.

Gümüş Böcekleri Ne ile Beslenir?

Gümüş böcekleri şeker, nişasta ve karbonhidrat ile kesilir. Ölü böcekler, ipek, keten, kitaplardaki tutkal, şampuan, selüloz olası olan yiyeceklerinin arasında yer alır.

Gümüş Böcekleri İnsanları Isırır mı?

Böcekler konusunda birçok insanın ortak korkusu ve aklına gelen soru böceklerin ısırıp ısırmadığıdır. Bu böceklerin iş yerleri ve evlere girmesi ile tiksinme, hastalık, ısırma ve belli başlı endişeler taşınmaktadır. Gümüş böceklerinin ısırma eylemi bulunmaz. Dış etkenlerden kaynaklı olarak insan vücudunda belli başlı rahatsızlıklara yol açabilir.

Gümüş Böcekleri Yaşam Alanlarına ve İş Yerlerine Nasıl Girer?

Gümüş böcekleri iş yerlerimize ve evlerimize sızmaktadır. Bu böcekler su borularından ve kalorifer peteklerinde yaşan alanlarına girmektedir. Pis alanlardan almış oldukları bakterileri işyerleri ve evlere sokarlar. Yaşam alanlarını ne kadar temizlerseniz temizleyin kolaylıkla sızarak birçok hastalığa davetiye açarlar. Yaratabileceği hastalıklardan dolayı gümüş böceği ilaçlama hizmeti almak gerekmektedir.

Gümüş Böcekleri Konusunda İlaçlama Nasıl Yapılmalıdır?

İstanbul gümüş böceği ilaçlama Sağlık Bakanlığı onaylı olan firmalar tarafından yapılmalıdır. Bütüncül şekilde yapılacak olan haşere ilaçlama uygulaması sürecinin çözümü sağlık açısından oldukça önemlidir. Gümüş böceği ilaçlama firmaları arasından profesyonel şekilde çalışanlardan uygulama hizmeti alınmalıdır. Gümüş böceği de dâhil olmak üzere her türlü haşere ile alakalı ilaçlamanın yönteminin ve haşerenin özelliklerinin önceden tespit edilmesi en önemli ilaçlama uygulamaları arasında yer alır. Cinsi belirlenmiş olan haşerenin yuvasını belirlemek, yaşam alanını belirlemek uygulanacak olan yöntemin belirlenmesi açısından önemli bir noktadır. Gümüş böceklerinin yumurtalarından çıkabilecek olan yavruları açısından ikincil bir ilaçlama yapılıp yapılmayacağına karar ilk ilaçlama sonrasında verilir. Gümüş böceği ilaçlama fiyatları her türlü haşerede olduğu gibi mekânın büyüklüğüne ve uygulanacak olan tekniğe göre değişir.

En Etkili Gümüş Böceği İlacı ve Uygulaması Nedir?

İç mekânlarda yapılan gümüş böceği ilaçlama uygulaması ile kapalı alanlarda yapılan gümüş böceği ilaç uygulaması birbirinden farklıdır.  Bu haşereler sıvı ilaçlama uygulaması yapılarak kontrol altında tutulmaktadır. En etkili ilaçlama türü sisleme uygulaması ile yapılabilen kokulu böcek ilaçlamasıdır. Bu yöntemin ani etkisi sayesinde uzun süre kalıcılık sağlanır. Kalıcılık ile gümüş böceklerin imha edilmesi sağlanarak gümüş böceği girişlerine de kalıcı bir çözüm bulunur. sisleme yöntemi ile bir sonraki ilaçlama dönemine kadar bu haşerelerin evlere veya iş yerlerine girmeleri de engellenerek koruyucu bir etki sağlanır.

Gümüş Böceği Resimleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

böcek ilaçlama