Archive for Hamam böceği İlaçlama

Hamam Böceklerinin İlginç Özellikleri

Hamam Böceklerinin İlginç Özellikleri

Hamam Böceklerinin Hiç Bilmediğiniz Yönleri

Hamam böcekleri yumurtlama yöntemi ile çoğalan ve ıctyoptra familyasının mensubu olan böcekler grubunda yer alır. İçerisinde otuz veya kırk yumurta bulunan çoklu halde üreme sistemi ile her mevsim üreyebilirler. Hamam böcekleri yumurtalarını sırtlarında taşıması sebebiyle geçtikleri her yere yumurtalarını dökebilirler. Hamam böcekleri tek seferde yüz elli hatta iki yüz kadar yumurta üretebilir. Çok hızlı üreyen canlılar olması sebebiyle hamam böcekleri, üredikleri yerlerde koloni halinde yaşar. Bir seferde otuz veya kırk yavru oluşturabilirler. Bu yavrular on sekiz gün içinde yavru olarak yaşama katılır. Hamam böceklerinin bir diğer bilinmesi gereken özelliği ise ölmek üzere olan bir dişi hamam böceğinin bile yumurtasını son anda bırakabilmesidir. Yavruların yani böcek yumurtalarının ilk anda ölmediği bilinir. Yani ilaçlamayla ölmezler. O yüzden hamam böceği ilaçlama işlemleri için belirli bir zamanın beklenmesi gerekir. Hamam böceği ilaçlama ancak bu şekilde etkisini gösterir. İlaçlama işlemi yapılırken ilk olarak öldürülen böceklerden sonra yumurtadan daha çıkmamış böcekler de düşünülerek ilaçlama işlemi belirli bir aralıktan sonra yaklaşık yirmi gün gibi bir süreden sonra tekrarlanmalıdır. Böylece ilaçlama işlemi asıl etkisini gösterir. İlaçlama işlemlerini düzenli olarak yaparsanız bir süre sonra bulunduğunuz ortamınız tüm böceklerden temizlenmiş olacaktır. Böylece hamam-bocegimisafirlerinize ya da müşterilerinize sağlıklı bir ortam sunmuş olursunuz. Hamam böcekleri her yere kolayca girip çıkabildiği için çok pis hayvanlardır. Hamam böcekleri bacak kılları sayesinde her pisliği ve çeşitli mikropları etrafa taşırlar ve bulaştırırlar. Hamam böcekleri insanların bulunduğu her yerde yaşayabilir. Çünkü bu böcek türlerinin gıdaya, suya ve sıcağa ihtiyaçları vardır. Bu yüzden hayatımızda sık sık bu böceklerin varlığıyla karşılaşabiliriz. Bu böcekler her seyden yiyebilirler. Sizin ulaşamayacağınız hatta giremeyeceğiniz düzeyde pis olan yerlerde rahatça yaşamlarını sürdürebilirler. Evin içinde bu böcekler her yere yerleşebilirler. Sizin ulaşamayacağınız tüm yerlere saklanabilir ve geçtiği her yere yavrularını düşürebilirler. İyi bir temizlik için hamam böceği ilaçlama istanbul firmalarından yardım alabilirsiniz. Böylece yaşadığınız yerde temiz bir ortam yaratmış olursunuz.

Hamam Böcekleri Hangi İklimlerde Daha Çok Görülür

Hamam böcekleri çok sıcak yerlerde yaşamını sürdürürler. Sıcak iklimleri tercih ederler. Bunun haricinde insanları yaşayabildikleri tüm yerlerde yaşarlar ve insanların bulunamadıkları çok pis ortamlarda da yaşayabilirler. Her şeyi yerler. Yaşamlarını böyle sürdürebilirler. Her ortamda bulundukları için yumurtalarını da her yere bırakırlar. Bu da daha çok böcek ve sağlıksız ortam demektir. Hamam böceklerinin suya ve gıdaya ya oldukça ihtiyaçları vardır. Bu yüzden evin içinde yerleşeceği ilk yer mutfak olacaktır. Bunu yanında kirli yerler olan banyolara da yerleşirler. Yaşamları boyunca  tüm zamanlarını yerleştikleri çatlaklarda ve sığındıkları deliklerde geçirirler. Hamam böcekleri karanlığı severler bu yüzden böcekler akşamları dışarı çıkmayı tercih eder. Hamam böcekleri oldukça dayanıklıdır, hatta hamam böcekleri kafaları kopsa bile başları yedi gün boyunca canlı kalır. Beyin fonksiyonları oldukça gelişmiştir, bu şekilde yedi gün boyunca yaşamsal fonksiyonları sürdürebilir. Hamam böceklerinin bu şekilde yaratılmış canlılar olmasından dolayı da amatör olarak yapılan ilaçlamaya karşı oldukça tedbirli davrandıkları söylenebilir. Amatörce yapılan bir ilaçlama ile ölmezler. Buna karşı oldukça direnç sergilerler. Hamam böceği ilaçlama İstanbul firmaları da, ilaçlama konusunda bu bilgiler doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirir. Yapılan ilaçlama bu şekilde etkili hale gelir. Aynı şekilde hamam böceği ilaçlama fiyatları da bu doğrultuda değişkenlik gösterir. Yapılan işlemin doğruluğunun böylece farkına varabilirsiniz. Hamam böcekleri oldukça dayanıklı hayvanlar olup, yumurtalarının da ölmesi için iki kez ilaçlanması gerekiyor. Hamam böceği ilaçlama konusunda iyi bir firmayla çalışmanız, sağlığınız açısından iyi olacaktır.

Hamam Böceklerinin Yaşamsal Özellikleri

Hamam böcekleri yapıları gereği oldukça dirençli hayvanlardır. Işığa hassasiyetlerinden dolayı gece görünmeyi severler. Hamam böcekleri o kadar hızlı hayvanalardır ki bir gecede yaklaşık olarak dört buçuk kilometre yol alabilirler. Bu da on katlı bir binanın bir gecede toplam olarak dolaşılmasına denk gelir. Yiyecek olarak her şeyi yerler. İnsanların yediği ya da yemediği veya diğer canlıların yedikleri ya da yemedikleri tüm şeylerden yiyebilirler. Hamamböceklerinin ömürleri ortalama 15 ay olup, çoklu koloniler hainde yaşarlar. Bir yılda sekiz ya da on kez yumurtlayabilirler. Kazan dairesi, pis yerler, kanalizasyonlar, nemli bodrum gibi yerlerde, bazı ambalaj araları ve oldukça sıcak yerlerde yaşayan hamam böcekleri gördüğünüz göremeyeceğiniz her yerde yaşayabilir. Endüstriyel işletmlerde genel olarak fazla görülür. Gıda üretimi yapılan yerlerde de oldukça yaygın bulunan böyle yerler için sağlıklı bir ortamın yaratılması gerekir. Bunun için hamam böceği ilaçlama fiyatlarını araştırıp, gerekli temizlik işlemlerinin yapılması gerekir. Hamam böceklerinin fiziksel yapıları ise oldukça hassas olarak yaratılmıştır. Örneğin bu böceklerin antenleri çok hassastır. En ufak yiyecek kokusunu çok uzaktan duyabilirler. Ayrıca nemli yaşam alanlarını da bu antanleri sayesinde bulabilirler. Hamam böceklerinin kanının rengi ise ilginç olarak beyazdır.  Hamam böceklerinin karın kısmınını arka tarafları da oldukça duyarlıdır. Hafif şiddette hava akımlarını duyabilen bu kısımları sayesinde hamam böcekleri oluşabilecek tehlikelere karşı saniyenin binde elli beşi gibi sürde tepki göstererek tehlikeden kaçabilir. Hamam böceklerinin hastalık bulundurduğu kanıtlanmıştır. Bu yüzden bu canlılara karşı dikkatli olunması gerekir. Bu hayvanlar oldukça hızlı ürerler, kötü kokarlar ve mikrop taşırlar. Evlerimizde, iş yerimizde temizliğimize önem verelim. Çünkü hamam böcekleri hemen hemen her yerde yaşayabilirler ve kendi cinsleri de olmak üzere çoğu şeyi yerler. Bu hayvanların insanları ısırma y da sokma gibi özellikleri bulunmadığı için de laboratuar hayvanı olarak da kullanılırlar. Yaşantımızda özellikle de sıcak iklim bölgelerinde yaygın olan bu böcek türleri, gelişmiş fiziksel yapıları sayesinde de kolay ölmezler. insanların ulaşamayacakları çok derin ve karanlık deliklerde yaşarlar. Böylece ilaçlama ekipleri özel ilaçlama aletleriyle bu böcekleri temizlemeye çalışır. Kanalizasyon deliklerinde koloniler halinde oldukça yaygın bulunan hamam böcekleri, olası ilaçlamaya karşı tedbirli olup, ilaçlama sırasında etrafa kaçışırlar. Bunları önlemek için gelişmiş ilaçlama firmaları ile çalışılmalı. Ve yiyecek üreten yerlerde hamam böceği oluşmaması ya da hamam böceğinin yumurtasını bırakmaması için de düzenli ilaçlama ve temizlik işlemleri gerçekleştirilmelidir.

Kalorifer Böceği İlaçlama

Kalorifer Böceği İlaçlama

Kalorifer böceği aslında bildiğimiz hamamböceğidir. ancaks sıcak yerleri sevdikleri için bu isimle adlandırılmışlardır. Kalorifer böceği ilaçlaması hakkında bilgi vermeden çnce kalorifer böceğinini özelliklerine değinelim

 Kalorifer Böceği  Özellikleri

kalorifer-bocegi-nasil-yok-edilir

kalorifer-bocegi-nasil-yok-edilir

Kalorifer böceği dünyanın en dayanıklı hayvanlarından olan, adeta hayatta kalmak üzere yaratılmış hamam böceklerinin diğer adıdır. Kazan daireleri ve sıcak kalorifer peteklerinin aralıkları gibi ılık ortamlarda yaşamaktan haz alan kalorifer böceği hem etçil hem otçul beslenme özelliği göstermekle birlikte neredeyse her şeyi yemektedir. Özellikle pisliğin, ağzı açık çöplerin bulunduğu ortamları tercih etmektedir. Bunun yanı sıra evlerde mutfak tezgâhlarının alt kısımlarında kalan boşluklar ve banyolar gibi nemli ortamlar da kalorifer böceğinin ideal yaşam alanını oluşturmaktadır.

Diğer böcekler gibi yumurtlayarak çoğalan kalorifer böceğinin çoğalması birçok böcek türüne göre çok daha basittir. Bir defada iki yüz adede kadar çıkabilen yumurta sayısı ve istedikleri anda istedikleri yere sırtlarında paketler halinde taşıdıkları yumurtalarını bırakabilme özellikleri onlara avantaj sağlamaktadır. Öyle dayanıklı bir yaratılışa sahiptir ki kalorifer böceği bir ay boyunca yemek yemeden yaşayabilir. Ancak susuzluk tüm canlılarda olduğu gibi zayıf noktasıdır ve bir hafta susuz kaldığında ölmektedir. Kafası kopan bir kalorifer böceği susuzluktan ölene kadar bir hafta boyunca hayatta kalmaktadır.

 Kalorifer Böceği Zararları

Kalorifer böceği ilaçlama yapılması kesinlikle mecburi olan bir böcek türüdür. Taşıdığı bakteriler ve mikroplar nedeniyle insan sağlığını çok ciddi derecede tehdit etmesi nedeniyle mutlaka profesyonel müdahale ile yok edilmesi gerekmektedir. Ezilme durumunda yumurtaları etrafa dağılan kalorifer böceği yumurtalarını yok etmek için herhangi bir ilaç yeterli olmamakla birlikte, yumurtalar iki hafta gibi kısa bir sürede olgunlaşıp yavru hamam böcekleri meydana çıkmaktadır.

Kalorifer Böceği nasıl yok edilir Kalorifer böceği ile mücadele

Bu nedenle haşere ilaçlama uzmanlarının yaptığı kalorifer böceği ilaçlama işlemi iki hafta arayla yapılan iki seanstan oluşmaktadır. bu hamam böceklerinin doğru zamanlama ile ilaçlamazsanız aynılarını tekrar evinizde görebilirsiniz.

Kalorifer Böceği İlaçlama  yaptırmak için iletişim sayfamızı ziyaret ederek danışmanlık alabilirsiniz.

Alman Hamamböceği İlaçlama

Alman Hamamböceği İlaçlama

Hamamböcekleri arasında sık rastlanan böceklerden biridir.

Özellikleri

Alman hamam böcekleri az rastlanan, çirkin bir canlıdır. Boyları 1,5 santimden daha uzun olabilir. Alman hamam böceğinin renkleri çoğunlukla sarı ve açık kahverengidir. Sırtında iki adet çizgi vardır. Kuru ve sıcak yerleri çok sever. Geceleri daha çok severler. Beslenmeleri çok pistir ve her türlü şeyi yerler. Diğer hamam böceklerine karşın oldukça güçlü ve ilaçlara karşı dirençlidirler. Çok hızlı hareket edebilirler ve kolayca fark edilmezler. 6 adet bacakları ve iki adet de antenleri bulunmaktadır. Bu bacaklar oldukça kuvvetlidir.

Hayatı, Yaşamı, Üremesi

alman-hamam-bocegi-ilaclama

alman-hamam-bocegi-ilaclama

Alman hamam böcekleri karanlığı daha sevdikleri için daha çok gece saatlerinde aktif olurlar. Bununla birlikte sabahları daha çok yuvalarında saklanırlar. Ayrıca sıcak ve kuru yerleri sevmesinden dolayı bir diğer adı da kalorifer böceğidir. Kolay kolay yorulmazlar ve büyük bir hızla kilometreler kat edebilirler. Daha çok zemin katlarda bulunurlar fakat bir binanın zemin katından en üst katına çıkabilirler. Çok ama çok hızlı ürerler ve bir yıl içinde iki hamam böceği yüz otuz bin yavru yapabilir. Kolay yorulmamalarına rağmen oldukça hantaldırlar.

Zararları

Alman hamam böceğinin zararları çoktur. Genellikle çok pis ortamlardan beslendiği ve yerlerden eşyalarımıza bulaştığı için bir çok mikrobu taşırlar. Dizanteri, gıda zehirlenmeleri, Verem, Gastroenteritis, Antrax, Pnomoni, Hepatit, Mantar hastalıkları, Astım gibi hastalıkları bulaştırabilir. 

Amerikan Hamamböceği İlaçlama

hamamböcekleri americana

Amerikan hamam böceklerinin sahip olduğu genel özellikler nelerdir?

Amerikan hamam böcekleri, diğer türleri arasında en cüsseli hamam böceğidir. Rengi koyu kan kırmızımsı tonlarında olup, kanatları vardır. Bu kanatlarını uçmak için değil kendini çevresel faktörlerden korumak için kullanır. Çok pis yerleri kendilerine yaşam alanı olarak belirleyebilirler, sıcak ve nemli yerleri çok sevdikleri için yuvalarını o tarz yerlere kurarlar. Ömürleri 15 aydır ve bu 15 ay içinde çok fazla yavru dünyaya getirirler. Daha fazla

alman hamamböceği ilaçlama

alman hamamböceği

Alman hamam böceği ne çeşit özelliklere sahiptir?

 Alman hamam böceği; parlak kahverengi görünümlü, boyutu ise 2cm civarı olan; vücudu kitinle kaplanmış ve bu kitinin üzerinde koyu kahverengi iki çizgi bulunan bir böcek türüdür.  Nem olmayan kuru ve sıcak yerleri sevdikleri için ‘’ kalorifer böceği’’ diye de bilinirler. Alman hamam böceği; türünün içinde üreme hızı en fazla olan canlıdır. Radyasyona ve diğer dış etkilere karşı çok dayanıklı olan bu böcek, baş kısmı olmadan dahi 2 hafta yaşayabilir. Bunun ana sebebi ise yaşamsal faaliyetlerini düzenleyen sistemin bacaklarında olmasından kaynaklıdır. Daha fazla

böcek ilaçlama