Archive for Pire İlaçlama

pireler

PİRELER

            Parazit bir yaşam süren pireler, memeli ve kuşların üzerinde yaşar ve üzerinde yaşadıkları canlının kanını emerek beslenirler. Dünya üzerinde bilinen 2.000’ den fazla farklı türü bulunan pireler dünyanın kutuplar hariç hemen her yerinde yaşabilir ve üreyebilir. Pirelerin en bilinen türleri;pire

 • Kedi piresi
 • Köpek piresi
 • İnsan piresi
 • Kanatlı piresi
 • Kuçey sıçan piresi
 • Oryantal sıçan piresi

Genel Özellikleri

            Tropik iklim bölgesinde yaşayan, fakat her türlü iklim koşullarına kolaylıkla uyum sağlayabilen pirelerin boyutları 1,5 mm. Den 3,3 mm.ye kadar değişebilir. Vücut renkleri koyudur. Genellikle kedi, köpek, kanatlı hayvanlar ve insanların vücutlarında yaşar beslenirler. Bu nedenle pire evcil hayvan besleyenlerin pire ile mücadele konusunda oldukça hassas davranmaları ve evcil hayvanlarının üzerlerinde pire bulunduğundan şüphelendiklerinde, evcil hayvanları ile birlikte ev ve işyerlerini de mutlaka pire ilaçlama yaptırmaları şiddetle önerilmektedir. Daha fazla

Pire İlaçları |Kesin çözüm getiren pire ilacı | %100 Çözüm

Kesin çözüm getiren pire ilacı | %100 Çözüm Elma İlacı Pirelerden kurtulmak

Son zamanlarda meyve ilaçlarının pire ilaçları için kullanıldığını üzülerek görüyoruz. Elma ilacı pire için öldürücü değildir. Elma armut, şeftali gibi meyveler için kullanılan pire ilaçları maalesef etkili olamıyor. Ancak Zirai ilaç satan dükkanlarda pire ilacı olarak bu ilaçların satıldığını görüyoruz. Pire Profesyonel ilaçlama olmadan kökünün kazınması mümkün olmayan bir asalaktır. Çoğu kişi Pirenin üstüne bastığı halde ölmediğini söyler. Bunun nedeni Pirenin yassı ve kitin adlı bir madde ile kalın bir yapısının bulunmasıdır. Pire ilaçlamada başarı sağlamak için Pire ilacı satın almak çözüm değildir.

pire yandan

pire

    Pire İlaçlamada sadece ev değil eğer besleniyorsa kedi ve köpeklerde yani evcil hayvanlarda ilaçlanmalı ve temizlenmelidir. Eğer köpeğinize kıyamıyorsanız, rahatsız olacağını düşünüyorsanız doğal yollarla köpeğinizi pirelerden temizlemeye çalışabilirsiniz. Eğer pire yayılımı kedinizde ya da köpeğinizde çok yoksa bazen sedir ağacı yağı vb doğal yöntemler  işe yarayabilir. Ancak ev içindeki pireleri doğal yöntemlerle otlarla vb yok edemezsiniz. Bu yüzden pire sorununa % 100 çözüm için lütfen bize ulaşınız.

Pire İlaçları

Piyasada satılan pire ilaçları ile pirelerin nüfuz ettiği her yere giremezsiniz. O nedenle bayer, solutrin, Draker pire ilacı vb ilaçlar bazen etkili olsa da çoğunlukla işe yaramaz. Çünkü pireleirn yumurtlama dönemi bilinmelidir. Nerelerde çoğaldıkları iyi öngörülmelidir. bu tür işlemler için de uzman desteği şarttır. bu noktada bizden ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.

Pire İlaçlama Fiyatları

Pire İlaçlama Fiyatları

Pireler asalak bir canlıdır. kan emerek yaşarlar. Bir çok hastalığı kanını emdikleri hayvanlardan alarak evlerimize taşırlar. en çok evcil hayvanlarda görülür. Pire ile mücadelede  evcil hayvanların yani kedi köpek vb hayvanlarında pireden temizlenmesi gerekir. Pire ilaçlama fiyatları pire ilaçlama firmalarına göre değişmektedir. pire ilaçlama fiyatlarını belirleyen unsurlar şunlardır. Daha fazla

Pire

Pire İlaçlama – Flea Pest Control

Pirelerin Özellikleri

Pire Nedir: Pireler Siphonaptera familyasından bir asalak türüdür. Kanatsız bir parazit olan pireler delici ve kesici bir ağza sahiptirler. Bu ağız ile kuşların ve memelilerin kanını emerek beslenirler. Pirelerin dünya üzerinde 2 binden fazla türü vardır. En bilindik pire türleri şunlardır.

Pire Türleri

 • Kedi piresi (Ctenocephalides felis)
 • Köpek piresi (Ctenocephalides canis)
 • İnsan pire (Pulex irritans)
 • Moorhen pire (Dasypsyllus gallinulae)
 • Kuzey sıçan piresi (Nosopsyllus fasciatus)
 • Oryantal sıçan piresi (Xenopsylla cheopis)

Daha fazla

Pire İlaçlama Öncesinde yapmanız gerekenler

pire-

Pire İlaçlama Öncesinde yapmanız gerekenler

Evde Pire ilaçlama yapılacaksa öncesinde yapacağınız bazı hazırlıklar pirelerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

1-      Pire ilaçlamada kullanılan kimyasallar iyice kuruyana kadar evinizden uzak kalmaya hazırlıklı olun bu 3 saat ile 24 saat arasında değişmektedir. Ne kadar süreceğini böcek ilaçlama operatörünüz size söyleyecektir.

2-      Eğer evcil hayvanlarınız varsa onları sıcak suyla yıkayınız. Yıkadığınız yeri de yıkayınız.

3-      Tüm halıları, paspasları, duvar diplerini, dolapların içlerini elektrikli süpürge ile süpürünüz

4-      Mobilyalarınızın altını minderlerinizin altına iyice süpürünüz

5-       Süpürme işlemi bittikten sonra yani tüm ev dip köşe süpürüldükten sonra süpürgenin torbasını evinn dışında bir yerde çıkarınız. Torbayı başka bir poşete koyup ağzını sıkıca kapatınız. Ve evinizden uzak bir noktada çöp kutusuna atınız.

pire-resim

pire

6-      Pire ilaçlamanın önemli bir ayağı da evcil hayvanınızın ilaçlanmasıdır. Bu noktada veterinerinizden yardım isteyiniz. Ev için kullanılan poire ilaçlama kimyasallarını köpeğiniz ya da kediniz için kullanmayı istemeyin. Bu konuda ısrar etmeyin.

7-      Eğer evinizde akvaryum varsa pompayı kapatın ve akvaryumun üstünü ıslak havlu ile örtün

8-      Yerdeki oyuncakları ve yayıntıları toplayıp bir dolap içine kaldırın

9-      Tüm çarşafları çıkarıp sıcak suda yıkayın

10-    İlaçlamadan önce evdeki hamster, kuş, sürüngenler vb evcil hayvanlarınızı dışarı çıkartın

11-    Tüm açık gıdalarınızın ağzını sıkıca kapatın. Bir kısmını buzdolabına kaldırabilirsiniz.

12-   Evcil hayvanlarının gezdiği yerleri de ilaçlatın bahçe olur veranda olur bu bölgeler de pireler için uygun yaşam alanlarıdır.

Bu 12 adımı uyguladıktan sonra yapacağınız pire ilaçlama son derece başarılı olacaktır. Pire ilaçlama firmasının başarısı da önemli olmakla birlikte sizin hazırlıklı olmanızda fayda var. Pire ilaçlama konusunda hizmet almak için bize ulaşabilirsiniz.

Pire Isırığı Tedavisi

pire-isirigi

Pire Isırığı Tedavisi

Pire ısırığı çok kaşıntılı huzursuzluk veren bir yanma ve kızarıklıkla kendini gösterir pire ısırığının belirtileri bunlardır. pire ısırığına yaklaanmadan önce yani pirelerle tanışmadna öönce pire ilaçlama yaptırmak çok daha doğru bir davranış olacaktır. özellikle evcil hayvan besleyenler pire ilaçlaması yaptırmalıdır. Ancak her şeye rağmen pire ısırğına maruz kaldınız bu noktada evde neler yapılabilir, pire ısırığına iyi gelen şifalı bitkiler nelerdir. bunlardan bahsedelim

pire-isirigiPire ısırığının tedavisi – Pire ısırığına ne iyi gelir.

Pire tarafından ısırılıdığınızda önce  ısırılan bölgeyi sabunlu suyla yıkayın ardından aşağıda anlattığımız yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Pire ısırığı tedavisinde kullanılan bitkisel ilaçlar ve kimyasallar vardır bunlardan biri amonyaktır. pire ısırılan yere amonyak sürmek kaşıntıyı keser. Ayrıca doğada yetişen pireotu, da güçlü bir doğal böcek ilacıdır. Elma sirkesi ile suyu karıştırıp pamukla ısırık üstüne sürebilirsiniz. ya da kabartma tozu ile suyu karıştırıp hamur haline getirerek pire ısırıklarına sürebilirsiniz. Hiç bişey bulamazsanız ısırılan yere buz uygulayın bu da  fena bir çözüm değildir.

Pire ısırığı kaç günde geçer

Pire ısırığı ne kadar pire tarafından ısırıldığınıza bağlı olmakla birlikte kısa süre içinde geçecektir bunla ilgili net bir araştırma yoktur ancak kaşıntıyı kestiğiniz takdirde bir süre sonra kendiliğinden iyileşecektir.

Pire ilaçlama

Her şeyden önce pire ilaçlama yaptırmak en doğru karardır. önleyici bir sağlık hizmeti olan böcek ilaçlama hizmetleri sizi pirelerden kurtarabilir . Pire ilaçlama hakkında ücretsiz danışmanlık almak için lütfen bize ulaşınız

Pire Köpekten insana bulaşır mı

pire-ilaclama

Pire Köpekten insana bulaşır mı

Pire insana nasıl geçer

pire2Pireler köpek ve kedilerden insana bulaşır mı? sorusunun cevabı maalesef evet. Pireler kan emerek hayatta kalan asalaklardır. insanlar da pireler için çok iyi birer besin kaynağıdır. ancak pirelerle mücadele etmek için sadece pest control hizmetleri kullanılmaz yani sadece evi ilaçlamak yeterli değildir. hem evcil hayvanınızı hem de evinizi ilaçlatmanız gerekmektedir. bu bakımdan bize gelen evcil hayvanımızı da ilaçlar mısınız taleplerini kabul etmiyoruz zira bizim kullandığımız ilaçlar evcil hayvanlar için uygun değildir. haşere ilaçlaması için üretilmiş ilaçlardır. dolayısıyla böcek ilaçlama şirketleri2nden aldığınız hizmetlerde evcil hayvanınızı ilaçlama esnasında uzak tutmanızda fayda var. Zira evcil hayvanlar bu ilaçlardan zehirlenip ölebilmektedirler. Pirelerin bulaştırdığı bir çok hastalık vardır özellikle ortaçağda veba salgınları pireler den dolayı ortaya çıkmıştır bu yüzden pireler size bulaşamadan önce hem kedi ya da köpeğinizi hem de evinizi veya işyerinizi ilaçlatınız. pire ilaçlama hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Pire nasıl yok edilir

pire1

Pire ilaçlama

Pire nasıl yok edilir?

pire3Pireler genellikle memeli hayvanlarda bulunur bunlar özellikle evlerimizde beslediğimiz evcil kedi ve köpeklerde bulunur. pirelenmiş köpekler üzerindkei pireyi insanlara taşırlar. kedi için de aynı şey geçerlidir. evinizde evcil hayvan yoksa dahi özellikle tavukların bulunduğu kümesler, ahırlar, mezbelelikler gibi atıl durumda olan yerlerde de pireler çok yoğun görülür bu tür ortamlardaysanız ya da evcil hayvan besliyorsanız yapmanız gereken bazı şeyler var. her şeyden önce önlem almalısınız.

Pire nasıl yok edilir

Eğer evcil hayvan besliyorsanız onu sık sık yıkamalısınız steril ve temiz ortamlarda yaşamasını sağlamalısınız.  Veteriner kontrolünde ense damlası yaptırmalısınız. veterinere gitmeden öcne mutlaka hayvanınızı yıkayınız. ilaç daha etkili oalcaktır. Tüm bunları yaptıktan sonra hayvanı eve sokmadan pire ilaçlama yaptırmalısınız. hem evcil hayvanınızı hem de evinizi ilaçladığınız takdirde pirelerden kurtulmuş olacaksınız dolayısıyla pirelerden kurtulmak için bu iki işlemi de yaptırmanız şart pire ilaçlama fiyatları hakkında bilgi almak içn bize ulaşabilirsiniz.

Pireler hakkında bilgi

pire-ilaclama

Pireler Hakkında bilgi

Pirelerin Özellikleri

PİRE

Pire, Siphonaptera takımını oluşturan kanatsız,küçük, kan emici 1.600 olayında böcek türüne verilen genel bir addır. Medikal önemi bulunan türler Cediopsylla, Ceratophyllus, Ctenocephalides, Ctenophthalmus, Diamanus, Echidnophaga, Hoplopsyllus, Leptopsylla, Monopsyllus, Neopsylla, Nosopsyllus, Oropsylla, Pulex, Rhopalopsyllus, Tunga ve Xenopsylla cinsleri içerisinde bulunmaktadır.

            Pireler, tropik bölgeler, astropik bölgeler ve ılıman bölgelerden tutun, kutuplar bölgesine kadar yayılmıştırlar. Vücutları çok özel ve dayanıklıdır. Pireler bu özel vücut yapıları sayesinde memelilerin ve kanatlıların derisine tutunur ve derisine tutunduğu canlının kanını emerek beslenir. Pireler konakladıkları canlıdan, başka bir canlıya geçerken beraberlerinde çok tehlikeli ve ölümcül hastalıkları da taşır ve bulaştırırlar. Genellikle köpek, kedi, insan, tavşan ve kümes hayvanlarında bulunurlar ve ısırdıkları yerleri uyuşturmak için kullandıkları salgı kaşıntı yaratır. Alerjik reaksiyon gösterildiği takdirde deride kızarıklıklar oluşur.

pire-ilaclamaMORFOLOJİSİ (VÜCUT YAPISI)

            Pireler genellikle küçük yapılıdırlar. Vücutları üzerinde kanatları yoktur. .Boyları 1,5 milimetreden 3,3 milimetreye kadar değişiklik gösterir. Hızlı hareket edebilirler ve genelde koyu renkli canlılardır. Pireler çok ayaklı böceklerdendir. Pirelerin vücutlarında üç sağ tarafında, üç sol tarafında olmak üzere toplam altı ayağı vardır. Pirelerin ayakları üzerinde ve uç kısımlarında çengeller bulunur. Ayakuçlarında bulunan bu çengeller üzerinde konakladıkları canlıya tutunmalarını sağlar. Pirelerin vücutları üç kısımdan oluşur. Pirelerin baş kısmı küçük yapılıdır ve vücutlarına oranla oldukça küçük bir baş yapısına sahiptirler. Başlarının üst kısmında gözleri ve konakçılarının kanını emmeye yarayan ve yapısı kan emmeye göre şekillendirilmiş bir ağızları bulunur. Pirelerin vücudu yanlarından basık ve yassıdır. Buna rağmen pirelerin karnı oldukça büyüktür fakat az olan pirelerde bu fark edilmez. Pireler kan emdikçe karınları şişer ve büyür. Pirelerin renkleri yaşadıkları iklim bölgelerine farklılık göstermesine rağmen genellikle sarı, siyah, kahverengi ve kırmızı renklerde olabilirler.

YAŞAM VE EKOLOJİ

            Pireler hemen hemen diğer böcekler ve asalak yaşam süren diğer canlılar gibi dünyanın her yerinde yaşayabilirler ve bulunabilirler. Pireler yapı olarak hemen bütün iklim koşullarına uyum sağlayabildikleri için dünyanın her yerinde yaşabilirler. Türkiye’de en sık görülen pire türleri ise; insan piresi, kedi piresi, köpek piresi, toz (kum) piresi, pamuk piresi, kar piresi, kül piresi, toprak piresi, fare piresi, su piresi, ağaç piresi, toz piresidir.

DAYANIKLILIK

Siphonaptera takımında bulunan paraziter kan emen kanatsız böcekler. Yaklaşık olarak 2500 tür pireden % 94’ü memelilerden, geri kalan kısmı ise kuşlardan kan emmektedir. Pireler sürekli olarak farklı konaklardan kan emme alışkanlıkları nedeniyle birçok hastalığı taşırlar. Pireler genel tropik iklim böcekleri olarak bilinseler ve soğuk iklimde de rahatça yaşabilirler ve erişkin bir pire çok bir bölgede bile köpeğin ve kedinin vücudunda ölmeden yaşayabilir.

TÜRLER

Siphonaptera takımında bulunan paraziter kan emen kanatsız böceklerden olan pirelerin medikal önemi bulunan türler Cediopsylla, Ceratophyllus, Ctenocephalides, Ctenophthalmus, Diamanus, Echidnophaga, Hoplopsyllus, Leptopsylla, Monopsyllus, Neopsylla, Nosopsyllus, Oropsylla, Pulex, Rhopalopsyllus, Tunga ve Xenopsylla cinsleri içerisinde bulunmaktadır.

PİRELER TARAFINDAN BULAŞTIRILAN HASTALIKLAR

            Pirelerin beslendiği canlılarda bulunan bir hastalık varsa pireler bu hastalığı diğer kan emdiği canlıya bulaştırır. Pirelerin tükürük salgısında bulunan  Yersinia Pestis adlı (bakteri) insanlara bulaştığında ölümcül Hıyarcıklı Veba hastalığı meydana gelebilir. Tıbbın ve tedavinin gelişmediği Ortaçağ Avrupa’sında  Vebanın insanlara bulaşmasında başrolü oynayan keme piresi (Xenopsylla cheopis) ve akrabaları  Avrupa nüfusunun yaklaşık dörtte birinin ölümünden sorumludur.   Pireler genel olarak Tifüs hastalığı, Alerjik hastalıklar, dizanteri, cilt hastalıkları, humma mikrobu,  veba hastalığı ve kuduz hastalıklarını bulaştırırlar. Bu hastalıkların birçoğu tedavi edilmedikleri takdirde ölümcüldür veya çok ağır kalıcı hasarlar verebilirler.

PİRELER  EN ÇOK HANGİ MEVSİMDE GÖRÜLÜR?  

Yaz başında ve yaz aylarında pire popülasyonunda artış görülür. Bunun nedeni ise pireler tropik bir böcek olarak sıcak havaları daha çok sevmeleridir. Fakat pireler konakçı buldukları sürece kış aylarında da canlı kalıp beslenmeye devam ederler. Havaların ısınması ile birlikte ortaya çıkan pireler genel olarak yılın daha sıcak olan altı ayı (4. ay ile 10. ay arası) çok sık görülürler.

PİRELER NE KADAR YAŞAR 

Pirelerin ortalama ömürleri 12- 24 ay arasında değişmektedir. Doğu ve güney doğu gibi soğuk  iklim şartlarında bu ömür daha da kısa olabilmektedir.

Pireler Hakkında Genel bilgiler

Pireler, hastalık bulaştırır, üzerinde yaşadıkları (konakladıkları) canlının kanını emmek için deriyi delerek derinin altından kanı emerek beslenirler. Deriyi parçalayıp bölebilmek için tükürük salgılarlar. Bu tükürük salgısının içinde narkoz etkisi gösteren ve morfine benzer bir etken madde bulunur. Bu madde pire ısırığının, ısırılan canlı tarafından hissedilmesini engeller. Fakat aynı tükürük salgısı kaşıntı ve kızarıklık da yapar. Bu nedenle pire tarafından ısırılan canlı kaşınır. Pire ısırığından kaynaklanan kaşıntılar için eczanelerden kaşıntı önleyici ilaçlar alabilirsiniz. ya da pire sorununuzu kökten çözmek için pire ilaçlama yaptırabilirsiniz. bunun için bize ulaşmanız yeterli

Pire İlaçlama

pire

Pire ilaçlama

Pire Siphonaptera takımından kan emici kanatsız bir tür parazittir. en tehlikeli tür olan

Xenopsylla cheopis insanlara vebayı bulaştıran pire türüdür.

Xenopsylla cheopis Oryantal Sıçan piresi ya da Veba Piresi

Oryantal sıçan piresi de denir. Latince adı  Xenopsylla cheopis’dir.    Sıçan piresi yani oryantal sıçan piresi kemirgenler üzerinde yaşar konak olarak kullandığı kemirgenlerin kanını emdikten sonra insanların yaşam alanlarına girerse kemirgenlerden aldığı veba mikrobunu insanlara bulaştırabilir.

Oryantal sıçan pireleri kedi piresi ve köpek piresi olarak farklı türlere de sahiptir.

pire

pire

Yaklaşık 2.5 mm büyüklüğündeki pireler çok yükseklere zıplayabilirler. Konak olarak insanı kullandıklarında baş kasık ve kıllı bölgelere yerleşirler

Hepimiz çoğu zaman evimizde çeşitli evcil hayvanlar beslemek istemişsizdir. Bunun sonucu olarak kedi, köpek gibi ev içinde oldukça hareketli olan evcil hayvanları beslemeye başlarız. Fakat evcil hayvanlar dışarıya çıkmak zorundadırlar, doğaları gereği bunu yapmanız gerekmektedir. Uzun süre yada belirli bir süre temizlenmemiş bir kedi yada köpeğin çeşitli yerlerinde kaşınmalar meydana gelir.

Kedi ve köpeklerde bu şekilde kaşınmalar daha çok pire denen, küçük bir böcek türünün habercisi olabilmektedir. Pireler oldukça can sıkıcı ve kaşıntı vericidirler. İnsanları oldukça rahatsız eden bu küçük böceklerin üstesinden gelmek aslında pekte kolay değildir.

İnsanlar her ne kadar bireysel olarak pireler için çeşitli temizlikler yapıp, ilaçlar kullansa da bir nevi bunlar işe yaramamaktadır. Hayvanların özellikle ev içinde dolaşması ve evin her alanında gezmesi, pireleri evin içinde daha çok savurmasına; evin önü alınması oldukça zor olan bir çeşit pire yuvasına döndürebilir.

Pirelerin Özellikleri

Kanatsız, kan emerek yaşamını sürdüren 1600’den fazla türü olan bir asalak türüdür. hayvanlardan insanlara geçerler ve bu konak değişimi esnasında çok tehlikeli hastalıkları insanlara bulaştırırlar. Veba mikrobunun en önemli nedeni pirelerin yaydığı virüslerdir

Pirelerle baş edebilmek adına öncelikle pire oluşumuna zemin hazırlayan etkenleri,  ortadan kaldırmak gerekir. Bu aşamada yapılması gerekenlerin başında her ne kadar titiz bir temizlik gerekiyorsa bile; ilaçlama yapmakta bir o kadar önem teşkil etmektedir.

Bu aşamada bireysel ilaçlamalar oldukça kısıtlı ve pireler için fayda etmeyen bir eylem olacaktır. Özellikle pireler bir şekilde evinizin çeşitli köşelerinde görülebiliyorsa bunlarla başlı başına bir mücadele etmeniz gerekmektedir. Bu da günlük yaşantınızdaki çeşitli aktivitelerin aksamanıza ve hayatına negatif etki eder. pire ısırığı konusunda bilgi almak için sitemizde arama yapabilirsiniz.

Bu aşamada işi profesyonel ilaçlama ve temizlik firmalarına bırakmalıyız. Özel ilaçları ve her türlü araç, gereçleri bünyesinde bulunduran bu firmalar pireleri ortadan kaldıracak ve rahat bir nefes almanızı sağlayacaktır. Bulundurdukları özel techizatlar sayesinde mekandaki pire sorunu minimuma inecek ve ortadan kalkacaktır. pire ilaçlama hakkında ücrestiz bilgi almak için bize danışınız.

Pire resimleri

böcek ilaçlama