Pire Isırığı Tedavisi

pire-isirigi

Pire Isırığı Tedavisi

Pire ısırığı çok kaşıntılı huzursuzluk veren bir yanma ve kızarıklıkla kendini gösterir pire ısırığının belirtileri bunlardır. pire ısırığına yaklaanmadan önce yani pirelerle tanışmadna öönce pire ilaçlama yaptırmak çok daha doğru bir davranış olacaktır. özellikle evcil hayvan besleyenler pire ilaçlaması yaptırmalıdır. Ancak her şeye rağmen pire ısırğına maruz kaldınız bu noktada evde neler yapılabilir, pire ısırığına iyi gelen şifalı bitkiler nelerdir. bunlardan bahsedelim

pire-isirigiPire ısırığının tedavisi – Pire ısırığına ne iyi gelir.

Pire tarafından ısırılıdığınızda önce  ısırılan bölgeyi sabunlu suyla yıkayın ardından aşağıda anlattığımız yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Pire ısırığı tedavisinde kullanılan bitkisel ilaçlar ve kimyasallar vardır bunlardan biri amonyaktır. pire ısırılan yere amonyak sürmek kaşıntıyı keser. Ayrıca doğada yetişen pireotu, da güçlü bir doğal böcek ilacıdır. Elma sirkesi ile suyu karıştırıp pamukla ısırık üstüne sürebilirsiniz. ya da kabartma tozu ile suyu karıştırıp hamur haline getirerek pire ısırıklarına sürebilirsiniz. Hiç bişey bulamazsanız ısırılan yere buz uygulayın bu da  fena bir çözüm değildir.

Pire ısırığı kaç günde geçer

Pire ısırığı ne kadar pire tarafından ısırıldığınıza bağlı olmakla birlikte kısa süre içinde geçecektir bunla ilgili net bir araştırma yoktur ancak kaşıntıyı kestiğiniz takdirde bir süre sonra kendiliğinden iyileşecektir.

Pire ilaçlama

Her şeyden önce pire ilaçlama yaptırmak en doğru karardır. önleyici bir sağlık hizmeti olan böcek ilaçlama hizmetleri sizi pirelerden kurtarabilir . Pire ilaçlama hakkında ücretsiz danışmanlık almak için lütfen bize ulaşınız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

böcek ilaçlama